Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3735
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WSSE dla „Mechanika”

Środa, 15 czerwca 2016, 11:49
Autor: red
Wałbrzych: WSSE dla „Mechanika”
Fot. użyczone
Technik mechatronik to flagowy kierunek Zespołu Szkół nr 5.

Jest to kierunek, który cieszy się dużym powodzeniem wśród gimnazjalistów, gdyż oferuje świetne możliwości dalszego rozwoju, jak i znalezienia atrakcyjnej pracy. Biorąc pod uwagę powyższe fakty nie dziwi wsparcie finansowe, jakie pracowni mechatroniki ZS nr 5 udzieliła Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”.

Świetnie wyposażona pracownia mechatroniki wzbogaciła się o kolejny sprzęt, który na pewno uatrakcyjni i tak niezwykle ciekawe zajęcia z przedmiotu będącego w największym skrócie połączeniem mechaniki i elektroniki. Przedmiotu, który z roku na rok przyciąga na ulicę Ogrodową coraz więcej żądnych nietuzinkowych umiejętności uczniów. To zainteresowanie w połączeniu z nowoczesną bazą przynosi wymierne efekty w postaci licznych sukcesów w ogólnopolskich, jak i międzynarodowych odsłonach Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory, co jest chyba największą nagrodą dla Wiktora Przykuty oraz Tomasza Trzopa, nauczycieli mechatroniki.

Dzięki pomocy finansowej w wysokości 6 tysięcy zł pracownia wzbogaciła się między innymi w falowniki, silniki prądu zmiennego jak i stałego, silniki krokowe, czy mierniki prędkości obrotowej. I choć powyższe nazwy być może niewiele mówią czytelnikowi, to jak podkreślają prowadzący zajęcia, zakupione zestawy są świetnym uzupełnieniem obecnej bazy dydaktycznej laboratorium.

- Realizacja tej inicjatywy przyniesie szereg korzyści, wśród których najważniejszymi są możliwość lepszego przygotowania uczniów do konkursów, realizacja uczniowskich pasji związanych z mechatroniką, czy promowanie nowych technologii. To również poznanie umiejętności zawodowych w oparciu o rozwiązania stosowane w przemyśle, dzięki czemu nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do pracy w nowoczesnych zakładach pracy, w tym zakładach WSSE - poinformował Wiktor Przykuta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group