Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4653
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: WSSE razem z samorządami

Sobota, 22 października 2022, 8:03
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: WSSE razem z samorządami
Fot. WSSE "Invest Park"
Kolejne inwestycje będą możliwe dzięki dotacjom z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W piątek w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przyznanie dofinansowań dla samorządów działających w obrębie WSSE.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to program kompleksowego wsparcia samorządów. Rządowe środki dla miast, gmin, powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, rozwój eksportu i tworzenie nowych miejsc pracy. Właśnie dlatego piąta edycja skierowana została do samorządów na rozwój stref przemysłowych. Do gmin, powiatów i województw trafi blisko 5 mld zł.

- Mądrą odpowiedzią na obecną sytuację geopolityczną i następujący w jej wyniku kryzys energetyczny jest kierowanie wszystkich wysiłków w stronę newralgicznych sektorów polskiej gospodarki. Właśnie taką odpowiedzią jest kolejna edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 5 mld zł na rozwój stref przemysłowych to skala pomocy, której nie mogą nie docenić - zarówno samorządowcy jak i biznes. Tym samym do Jaworzyny Śląskiej trafi dofinansowanie 76 mln zł, do Ząbkowic Śląskich 113 mln zł, 25 mln zł do Strzegomia, blisko 98 mln zł do Jawora i 50 mln zł do Opola. Tego typu wsparcie to klucz do uruchomienia nowych miejsc pracy i rozwoju eksportu. Cieszę się, że rząd przekazuje te dofinansowania na ręce samorządów, a bez względu na zewnętrzne trudności — doskonale rozumie te potrzeby i troszczy się o zrównoważony rozwój - mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojtyczka.

W konferencji prasowej udział wzięli przedstawiciele gmin z Jaworzyny Śląskiej, Jawora, Strzegomia oraz Opola. To właśnie te samorządy, na co dzień działające na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, otrzymały dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (ze wsparcia skorzystają również Ząbkowice Śląskie).

Istotę dofinansowania podkreślała Justyna Chrebela - Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. - Jest to dla nas kwota historyczna. W ramach tego planujemy uzbroić tereny inwestycyjne, wybudować drogi, stworzyć sieci kanalizacyjne. Mamy nadzieję, że te kompleksowe działania pozwolą dotrzeć do nowych inwestorów, co następne przełoży się na komfort życia naszych mieszkańców.

Entuzjazmu nie krył również Michał Bander - Zastępca Burmistrza Miasta Jawor. - Są to ogromne środki, które wzmocnią rozwój naszej strefy gospodarczej. Będziemy prowadzić inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, energetyczne. Nasza strefa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna i wierzę, że kolejni inwestorzy zainwestują swoje środki. To z kolei przełoży się na rozwój całej lokalnej społeczności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group