Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4192
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: WSSE wspiera oddolne inicjatywy

Środa, 1 lutego 2023, 13:50
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Wałbrzych/REGION: WSSE wspiera oddolne inicjatywy
Fot. Grzegorz Macko/facebook
WSSE po raz kolejny udowadnia, że wspiera oddolne inicjatywy. Za nami spotkanie noworoczne Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST–PARK", które odbyło się w Zamku Książ w Wałbrzychu.

WSSE słynie z tego, że wspiera inicjatywy oddolne organizacji pożytku publicznego, klubów sportowych, stowarzyszeń, jednostek OSP. Nie inaczej będzie i w roku 2023, w którym WSSE zamierza w jeszcze większym stopniu wspierać takie inicjatywy i takie instytucje. W ubiegłym roku na takie działania WSSE przeznaczyła 670 tys. zł, co jest sumą niebagatelną. Spotkanie noworoczne było poświęcone planom na rok 2023 związanym właśnie z tego typu wsparciem. Dzięki strefowemu programowi Corporate Social Responsibility – CSR wiele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń może liczyć na realne wsparcie na konkretne zadania.

- Dbamy nie tylko o przedsiębiorców działających w WSSE, ale także o podmioty, takie jak właśnie stowarzyszenia, kluby sportowe i inne tego typu - mówi Piotr Wojtyczka, prezes WSSE. - Dzięki wysokim wskaźnikom zatrudnienia oraz historycznym wynikom finansowym mogliśmy w ubiegłym roku takiego wsparcia udzielać w coraz to większym zakresie. Warto poświęcać środki dla takich ludzi i instytucji, które robią bardzo wiele dobrego.

Działalność sponsoringowa stała się dla WSSE bardzo istotnym aspektem i dlatego w planach na rok 2023 jest jeszcze większe wsparcie dla tych organizacji. Mowa o kwocie miliona złotych, co stanowi olbrzymi zastrzyk finansowy i olbrzymią szansę dla stowarzyszeń i innych instytucji, które mogą ubiegać się o te środki.

- Podczas spotkania została podsumowana działalność sponsoringowa za 2022. Cieszy, że szeroki strumień środków sponsoringowych płynie do organizacji, które prowadzą działalność charytatywną, społeczną czy sportową w naszym regionie - podsumowuje spotkanie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Na stronie internetowej WSSE znajduje się wniosek, który należy wypełnić i przesłać do WSSE. Wniosek zostanie sprawdzony pod kątem formalnym i komisja zajmująca się weryfikacją takich wniosków zadecydują, czy pieniądze wpłyną na konto podmiotu starającego się o środki finansowe i wsparcie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group