Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2131
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystko o Szkocji – Tydzień Brytyjski w PSP nr 5

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:12
Aktualizacja: Wtorek, 27 kwietnia 2010, 8:22
Autor: Sven
Rywalizacja wśród uczniów była bardzo zacięta
Fot. użyczone
Cały ubiegły tydzień w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu przebiegał pod znakiem poznawania kultury i języka angielskiego. Była to już ósma edycja Tygodnia Brytyjskiego, który co roku odbywa się pod innym hasłem.

Przez kilka dni odbywały się konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych, lekcje o kulturze i życiu codziennym w tych krajach. Jest to o tyle interesujące, że wiedza płynie nie tylko od nauczyciela do uczniów. Wielu z nich ma kogoś z rodziny w Anglii lub innym kraju Wspólnoty Brytyjskiej i chętnie dzieli się zdobytą wiedzą. Sporą atrakcją, ale też wyzwaniem, było wystawienie sztuki w języku Shakespeare’a. W tym roku był to „Aladyn”.

Z okazji Tygodnia Brytyjskiego wyszło specjalne wydanie „Piątki na szóstkę” wraz z dodatkiem do gazetki zawierającym prezentację konkursowych prac literackich i plastycznych.

Impreza nie jest jedynie wewnętrznym przedsięwzięciem „Piątki”. Międzyklasowa rywalizacja była nie tylko zabawą i sprawdzianem wiedzy. Dzięki niej wyłoniona została reprezentacja, która stawiła czoła przedstawicielom innych szkół z Wałbrzycha i Sokołowska. Ten najważniejszy konkurs nosił nazwę „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii” i odbył się w czwartek. Konkursowa rywalizacja urozmaicona została poczęstunkiem, prezentacjami stolic krajów Wielkiej Brytanii oraz twórczości pisarzy brytyjskich. Były oczywiście nagrody i wyróżnienia, a głównym sponsorem było PGNiG Gazownia Wałbrzych.

Indywidualnie na podium stanęli: Anna Budka PSP nr 28, Filip Wilgocki - PSP nr 28, Krystian Kossakowski - PSP nr 28, Joanna Krzos - PSP nr 5 i Adrianna Chmielewska PSP nr 5.

A w rywalizacji szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31.
Gratulujemy zwycięzcom wiedzy, a organizatorom pomysłu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group