Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wychowanie przez czytanie

Poniedziałek, 21 lutego 2011, 7:17
Aktualizacja: 10:49
Autor: Sven
Wałbrzych: Wychowanie przez czytanie
Fot. użyczone
Statystyki mówią, że w ubiegłym roku większość Polaków nawet nie spojrzała na książkę. Tylko 44 % naszych rodaków zadeklarowało, że w 2010 roku przeczytało co najmniej jedną książkę. Na Poniatowie, już od lat, starsi i najmłodsi zachęcani są do czytania.

Od pięciu już lat zimową porą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 na Poniatowie prowadzona jest akcja zachęcającą zwłaszcza rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom .
- Całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Chcemy ukazać potrzebę czytania, jako formę wspierania w dziecku jego rozwoju psychicznego i moralnego. Swoimi działaniami prowadzonymi również wśród przedszkolaków zamierzamy wypracować od najmłodszych lat ten „magiczny” rytuał słowa czytanego. Posłużyły nam do tego specjalnie zakupione niecodzienne książki, które swoim wyglądem i ,,głosem” zachęcają, by po nie sięgnąć – opowiada dyrektor Andrzej Musiał.

Tegorocznym Gościem Wieczoru Głośnego Czytania była Janina Hojden-Lipkowska, dyrektor Uniwersytetu III Wieku. Dzieci wraz z rodzicami wysłuchali ciekawej detektywistycznej opowieści, a najbardziej uważny słuchacz został nagrodzony tabliczką czekolady .
Całość wieczoru wraz z humorystycznym programem przygotowali uczniowie klasy drugiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group