Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wyeliminowali trzech

Sobota, 20 lutego 2021, 6:39
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wyeliminowali trzech
Fot. KMP Wałbrzych
Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego wałbrzyscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu trzech przestępców drogowych. Pierwszy z nich wsiadł za kierownicę samochodu będąc kompletnie pijanym, drugi w podobnym stanie psychofizycznym jechał rowerem mając dodatkowo zakaz kierowania jednośladami, a trzeci poruszał się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

W czwartek po godzinie 12:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w Chwaliszowie wpadł 51-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poruszający się samochodem osobowym był kompletnie pijany. Badanie wykazało 3,11 promila alkoholu w jego organizmie. 51-latek dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Około godziny 15:00 policjanci ruchu drogowego, tym razem na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu, zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Po godzinie 20:00 natomiast inni policjanci tego samego wydziału zatrzymali w Różanej 49-latka, który poruszał się rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mieszkańca powiatu wałbrzyskiego 2,57 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada również aktywny od 2019 roku zakaz kierowania jednośladami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się nimi pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group