Czytających: 5226

Kęty: Wygrana siatkarzy w Pucharze Polski

Czwartek, 9 listopada 2017, 14:23
Aktualizacja: 14:32
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych pewnie 3–0 ograli w Kętach miejscowego II–ligowego Kęczanina 3–0.

Od początku pierwszego seta gra toczyła się pod dyktando wałbrzyszan, którzy bardzo poważnie podeszli do tego spotkania. Aqua Zdrój prowadził 14-10, 18-13, ale w końcowych fragmentach przebudzili się miejscowi, którzy nieco zniwelowali różnicę punktową, lecz ostatecznie wałbrzyszanie wygrali do 23.

Po wyrównanym początku drugiej partii, nastąpił okres dobrej gry wałbrzyszan, którzy odskoczyli na 12-6. Później Aqua Zdrój kontynuował dobrą grę i z akcji na akcję powiększał przewagę. Było 18-8, a w całym secie nasi zawodnicy dali ugrać przeciwnikowi zaledwie 12 punktów.

Trzeci set był przez większą część bardzo zacięty, a najczęściej na tablicy widniał remis. Było po 5, później po 15, ale w decydującym momencie to znów nasi wykazali swoją wyższość i odskoczyli na 19-16, a seta wygrali do 21.

Kęczanin Kęty - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 0-3 (23-25, 12-25, 21-25)