Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5698
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyjątkowe fotografie

Niedziela, 15 maja 2022, 6:44
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
Wałbrzych: Wyjątkowe fotografie
Fot. organizatorzy
Kamiennogórski fotograf wykona portrety osób z zespołem Downa. Finałem projektu będzie wystawa w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Portretowe, czarno-białe zdjęcia wykona mieszkający w Kamiennej Górze fotograf Rafał Guzik. Finałem projektu „Trisomia 21 – zmień perspektywę” będzie wystawa w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. – To trudne wyzwanie, a ja lubię trudne wyzwania – przyznaje fotograf.

W sesjach zdjęciowych, które będą organizowane w Wałbrzychu i Kamiennej Góry mogą wziąć udział mieszkańcy całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. WOK czeka na zgłoszenia opiekunów osób z zespołem Downa.

Rafał Guzik dodaje, że wiele lat temu miał kontakt z osobą z zespołem Downa i przyznaje, że takie dzieci są świetne, stąd pomysł na współpracę.

- Mają w swoich oczach, dość dziwnych, to coś. Stąd pomysł, który kiełkował od kilku lat. Zawsze widziałem w tych dzieciakach coś fantastycznego – mówi Rafał Guzik.

Fotograf nie chce walczyć ze stereotypami i nie zamierza nikogo namawiać do zmiany postrzegania osób z zespołem Downa.

- Uważam, że czarno-biała fotografia doskonale sprawdzi się w pokazaniu portretu dzieci, mam nadzieję, bo jeszcze tego nie robiłem, które zainteresują się obiektywem, a obiektyw je przykuje i jednocześnie zadziała to w drugą stronę, przykuje uwagę ludzi, którzy będą później oglądać zdjęcia – mówi Guzik.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z fotografem zaprasza rodziców do zgłaszania dzieci i młodzieży do sesji. W projekcie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 roku życia, dotknięte zespołem Downa.

Sesje dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic zaplanowano w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni w Sali Teatralnej 22 maja, 4, 5, 18 i 19 czerwca w godzinach od 10.oo do 13.oo. Opiekunowie, rodzice osób dotkniętych zespołem Downa, które chcą, by ich dziecko wzięło udział w projekcie proszone są o kontakt pod numerem 74 667 09 53 lub 74 667 09 54.

Dla mieszkańców Kamiennej Góry i okolic zaplanowano dodatkowe sesje. Te będą prowadzone po wcześniejszym ustaleniu terminu z fotografem pod numerem – 516 173 898.

Finał projektu to wystawa w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, którą zaplanowano 23 lipca o godzinie 17.oo. Rafał Guzik zapewnia także, że uczestnicy projektu otrzymają wydrukowane wersje zdjęć na pamiątkę.

Trisomia 21 to fachowe określenie zespołu Downa. To choroba genetyczna spowodowana obecnością dodatkowego chromosomu 21.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group