Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyjątkowy koncert dla wyjątkowych dzieci

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 października 2016, 6:38
Autor: red
Fot. organizatorzy
W piątek 28 października w hali widowiskowo–sportowej Aqua – Zdrój o godzinie 15:00 odbędzie się koncert charytatywny Dzieci Dzieciom – "Zabawa z Akademią Pana Kleksa".

Celem koncertu jest zebranie środków na paczki mikołajkowe, które co roku rozdaje Fundacja Z Całego Serca wraz z partnerami. Wstęp na koncert nie jest płatny, można natomiast zakupić cegiełkę z tej okazji.

W koncercie wezmą udział dzieci w wałbrzyskich szkół podstawowych. Każda placówka przygotowała utwór inspirowany wydarzeniami z książek o Profesorze Kleksie. To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście, kiedy dzieci swoją twórczością i zaangażowaniem działają na rzecz swych równolatków.

Przy wejściu na salę oraz w szkołach, a także w internecie można nabyć okazyjne cegiełki w cenie 5 zł i 10 zł. Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Organizatorami akcji są:
Fundacja Z Całego Serca, Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska i radny Rady Miejskiej Wałbrzycha, wiceprezes fundacji Anatol Szpur.

Organizatorzy koncertu od kilku lat przekazują wałbrzyskim dzieciom paczki mikołajkowe. W roku ubiegłym wręczono ich ponad 350. Wszyscy zaangażowani w inicjatywę mają nadzieję, że dzięki sprzedaży cegiełek uda się pobić zeszłoroczny rekord.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group