Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wykradała pieniądze z cudzych kont bankowych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 grudnia 2017, 11:29
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 20–latkę, która będąc pracownikiem jednego z salonów telefonii komórkowej, podczas transakcji z klientami spisywała dane personalne oraz dane kart płatniczych, a następnie dokonywała transakcji, płacąc w sklepach internetowych, nie mając praw do korzystania z rachunków bankowych.

Kobieta przez kilka miesięcy wykorzystywała dane personalne zdobyte podczas podpisywania umów z klientami oraz informacje umieszczone na kartach płatniczych. Dzięki nim wprowadzała następnie kontrahentów w błąd co do swojej tożsamości i prawa korzystania z rachunku bankowego i zamawiała towary do wybranych przez siebie paczkomatów. Kobieta do całego procederu wykorzystywała także karty telefoniczne rejestrowane na nie swoje dane personalne.

W końcu na policję zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy zauważyli, że z ich kont w niewyjaśnionych okolicznościach znikają pieniądze. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia, kto stoi za włamaniami na konta bankowe. 20-latka w końcu popełniła błąd, który po długich analizach został wychwycony przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. W miniony czwartek mundurowi zatrzymali wałbrzyszankę w miejscu pracy.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, z którego korzystała oszustka, a także telefon komórkowy i karty telefoniczne. W trakcie czynności przeszukania mieszkania kobiety funkcjonariusze skonfiskowali 21 przedmiotów, które 20-latka kupiła przy wykorzystaniu cudzych środków finansowych.

Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wyjaśnienia Policjanci ustalają ile osób mogło paść ofiara oszustki. Pierwsi pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę 4 tysięcy złotych.

Za kradzieże z włamaniami na konta wałbrzyszanka może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Prokuratura zastosowała w stosunku do sprawczyni środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~PDV 12-12-2017 12:22
Droga redakcjo, aby było włamanie musi być złamanie zabezpieczeń, tutaj takiego nie było ponieważ oszustka "otworzyła drzwi kluczem" (kradzionym), w tym wypadku jest to kradzież danych autoryzacyjnych, włamanie - z definicji - nie kwalifikuje się do opisanej sytuacji.
~Brawo 12-12-2017 12:29
Jeżeli klucz jest "kradziony" wówczas jest włamanie. Polecam komentarz do art 279 & 1 kk, więc kwalifikacja słuszna. Pozdrawiam
~Troll 12-12-2017 13:37
Hmm..A Don Tusk okradł ludzi z ponad 150 mld zł z OFE i i nikt go nie ściga.Dlaczego???
~gość do trolla 12-12-2017 14:36
Przestań pieprzyć ,że Tusk ukradł bo cię może do sądu podać za oczernianie. Ukradł dla siebie? Czy te pieniądze zostały przekazane do zadłużonego ZUSu?.
57jurand 12-12-2017 18:03
troll ; bidny nie zauważył ,że na odprawy dla tych ministrantów od Szydło, państwo popłynie na 3 mln 700 tyś. Ślepotka jakaś z tego trolla.
~ 13-12-2017 9:54
Ciul z ZUSem, ale parę miliardów w czasie tej transakcji wjebało. I co? Ziobro.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group