Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4354
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wykryli nieprawidłowości

Niedziela, 16 sierpnia 2020, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 8:10
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wykryli nieprawidłowości
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy przeprowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie autobusów.

Policjanci kontrolowali m.in. oświetlenie zewnętrzne autobusów, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych, dodatkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w pojeździe, stan szyb, sprawność wycieraczek, a także czy w pojazdach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych.

Skontrolowanych zostało łącznie 48 pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, ale tylko jedno naruszenie dotyczyło niewłaściwego stanu technicznego. Łącznie policjanci ujawnili 26 wykroczeń przepisów kodeksu drogowego oraz Ustawy o transporcie drogowym.

Funkcjonariusze badali kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Mundurowi sprawdzali również, czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza normy dopuszczonej w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Z uwagą przyglądali się również pasażerom i zwracali uwagę, czy zakrywają oni usta i nos elementami odzieży lub maseczkami w trakcie pobytu w autobusach. W tym zakresie łącznie pouczonych zostało 21 kierujących, na 2 funkcjonariusze nałożyli mandat karny i sporządzili 1 wniosek do sądu. Pouczyli również 7 pasażerów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
4
31%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group