Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3222
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyłudzała kredyty i teraz za to odpowie przed sądem

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:14
Aktualizacja: Wtorek, 5 kwietnia 2011, 7:18
Autor: red
Wałbrzych: Wyłudzała kredyty i teraz za to odpowie przed sądem
Fot. red
Właścicielka firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym została tymczasowo aresztowana pod zarzutem wyłudzenie kredytów.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo przeciwko 37-letniej Dorocie R., mieszkance Wałbrzycha, która w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa NO – LIMTS zajmującego się pośrednictwem kredytowym, w okresie 2009 i 2010 roku wyłudziła na szkodę banku 21 kredytów na zakup różnego rodzaju towarów, o łącznej wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy, w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

W toku śledztwa ustalono, że podejrzana zawierała umowy kredytowe na nazwiska osób starszych, podrabiając na umowach ich podpisy. Dane tych osób pozyskiwała od swojej krewnej, która działając w organizacji przykościelnej dysponowała listą osób starszych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej i potrzebujących wsparcia.

Podejrzana poza prowadzeniem działalności w postaci pośrednictwa kredytowego była zatrudniona jako pracownik cywilny w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Za zarzucone podejrzanej przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group