Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3204
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wymieniają murawę

Środa, 25 maja 2022, 9:49
Aktualizacja: 11:51
Autor: red
Wałbrzych: Wymieniają murawę
Fot. archiwum
Po 11 latach czas na remont boiska sportowego należącego do Aqua Zdroju.
– Gościmy drużyny z różnych stron Polski i Europy. Przyjeżdżają do nas na zgrupowania i potrenować. Dlatego nadeszła pora na wymianę murawy w największym obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Sudetach – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Dzięki temu zapewnimy również naszym lokalnym sportowcom najwyższe standardy zgodne z normami FIFA.

Remont rozpoczął się 23 maja. Całość inwestycji ma bardzo szeroki zakres, który obejmuje demontaż starej nawierzchni wraz z wypełnieniem oraz wyrównaniem, uzupełnieniem, stabilizacją podbudowy, wykonaniem podłoża elastycznego i ułożeniem oraz montażem nawierzchni z trawy syntetycznej. Warto podkreślić, iż będzie to murawa najwyższej jakości wykonana technologią tkania. Firmą odpowiedzialna za realizacje zadania jest TAMEX Obiekty Sportowe z Siedzibą w Warszawie. Parametry nowego boiska będą spełniać wymagania FIFA Quality Concept for Football Truf na poziomie FIFA Quality Pro (Manual 2015). Wysokość włókna wynosić będzie 45-50 mm imitując trawę naturalną, co znacznie wpłynie na komfort gry zawodników. Poprawę jakości gry na boisku Wałbrzyskiego Centrum już za kilka tygodni będą mogły sprawdzić lokalni sportowcy, a także kluby z całej Polski i drużyny PZPN, które coraz częściej odwiedzają Aqua Zdrój. Wartość inwestycji to około 3 miliony złotych przekazane na ten cel przez miasto Wałbrzych. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 czerwiec 2022 r.

Myśląc o przyszłości spółka Aqua Zdrój zainwestowała w nawierzchnię, która przy ponownej wymianie nadawać się będzie do recyklingu.

Twoja reakcja na artykuł?

23
48%
Cieszy
11
23%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
7
15%
Złości
4
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group