Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3500
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wypadkowy bus już w KMP

Sobota, 4 września 2021, 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Wypadkowy bus już w KMP
Fot. KMP Wałbrzych
Na teren Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wjechał już nowy specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych.

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy odebrali jeden z pięciu Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego, które ostatecznie trafiły na Dolny Śląsk. Pozostałe pojazdy pojechały do Wrocławia, Lubina i Świdnicy. Nowe radiowozy to samochody marki Volkswagen model Crafter - furgony o mocy 177 KM. Samochody zostały zakupione przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Z racji charakterystyki zadań, do realizacji których nowe volkswageny zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom w sposób jeszcze bardziej kompleksowy obsługiwać wszelkiego rodzaju zdarzenia drogowe, od kolizji po nawet najbardziej złożone i poważne wypadki drogowe.

Spośród specjalistycznego sprzętu warto wymienić m.in. tablicę świetlną „Uwaga wypadek” znajdującą się na dachu pojazdu, a obsługiwaną za pomocą tabletu. W tym samym miejscu znajduje się również maszt doświetlający przeznaczony do nocnych działań. W pojeździe są także agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka i sprzęt informatyczny (laptop i drukarka), a także policyjne zestawy "ZAPORA" oraz "JODŁA", umożliwiające zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych podczas obsługi kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group