Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2644
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyrok za morderstwo psa

Wtorek, 11 lutego 2020, 15:28
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Wyrok za morderstwo psa
Fot. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu zapadł wyrok w sprawie 35–letniego mieszkańca Wałbrzycha Łukasza P., który był oskarżony o bestialskie traktowanie i zamordowanie swojego psa.

Dziś Sąd wydał wyrok. Łukasz P. został skazany na rok bezwzględnego więzienia, 10-letni zakaz posiadania zwierząt oraz 3000 zł nawiązki na ochronę zwierząt. Za skatowanie psa Łukaszowi P. groziło 5 lat więzienia.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, a w jego imieniu Konrad Kuźmiński, prezes tej organizacji, nie zgadzają się z takim wyrokiem i zapowiadają apelację. Ich zdaniem, wyrok jest zdecydowanie zbyt łagodny.
- Będziemy w tej sprawie składać apelację wobec rażącej niewspółmierności kary (...). Wnosimy o 5 lat za kratkami - napisał po wyroku Konrad Kuźmiński w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku. Pies doznał licznych urazów żeber, żuchwy, klatki piersiowej, czaszki i kręgosłupa szyjnego. Jak ustalono w trackie śledztwa, pies był bardzo źle traktowany przez Łukasza P. od dłuższego czasu. Mężczyzna bił suczkę, głodził ją. 2-letnia i zaledwie 5 kg suczka nie miała szans przeżyć rzutu o kaloryfer.

Na profilu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt czytamy:

"Łukasz P. z Wałbrzycha został skazany za brutalne skatowanie swojej 2 letniej, 5 kilogramowej suczki. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu wymierzył oprawcy karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności, 10-cio letni zakaz posiadania zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 3000 zł na rzecz #DIOZ.

W swoich wyjaśnieniach dewiant wskazał „biłem psa pięściami, biłem bez powodu, z całej siły - trwało to rok, przez rok biłem psa”.
Oskarżony przyznał się do winy i poprosił o łagodny wyrok.

Przypomnijmy, że Łukasz P. przez rok rzucał psem o ściany, suczka miała całe ciałko w ogromnych krwinkach, bił ją na oślep, gdzie popadło, a dodatkowo głodził zwierzę. Feralnego 10 lutego 2019 r. sadysta rzucił psem o kaloryfer - spowodowało to obrzęk i wylew krwi do mózgu, bliskie było również wypadnięcie gałki ocznej, która przemieściła się w oczodole.

Zdaniem Sądu kara jest współmierne i adekwatna. My żądaliśmy dla dewianta 5 lat pozbawienia wolności, dlatego od wyroku złożymy apelację!"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
15%
Smuci
17
63%
Złości
5
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group