Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyróżnieni za osiągnięcia

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 marca 2010, 13:50
Aktualizacja: 21:48
Autor: PAW
Robert Bubnowicz – najlepszy trener 2009 roku w sportach zespołowych
Fot. red
W zamku Książ podczas Gali Sportu uhonorowani zostali sportowcy, którzy w 2009 roku osiągali wybitne wyniki w sporcie. Nie zapomniano jednak również o działaczach i trenerach, którzy także otrzymali wyróżnienia.

Podczas uroczystej Gali Sportu, która odbyła się w zamku Książ, nie zabrakło sportowców, trenerów, działaczy oraz osób, które są bardzo blisko związane z wałbrzyskim sportem. Zdaniem prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego, wałbrzyski sport wypada nieźle i należy cieszyć się z sukcesów, jakie odnoszą nasi zawodnicy. Gala była wspaniałą okazją do podsumowania osiągnięć z 2009 roku.

I tak Nagrody Prezydenta Wałbrzycha otrzymali: jako wybitne postacie wałbrzyskiego sportu uhonorowano Aleksandra Wierietielnego – obecnego trenera Justyny Kowalczyk, który w latach 80. szkolił biatlonistów Górnika Wałbrzych oraz Witolda Radke, który wciąż zalicza się do czołowych polskich maratończyków w swojej kategorii wiekowej.

Wśród sportowców seniorów nagrody prezydenta otrzymali Bartłomiej Kwiatek – reprezentant SLKS Książ, który uprawia dyscyplinę sportu o nazwie powożenie z zaprzęgami jednokonnymi oraz Małgorzata Świerk, zapaśniczka Zagłębia Wałbrzych. Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym 2009 roku uznany został Aris Panbukczijan – zawodnik szachowego Hetmana Wałbrzych. Trenerem roku 2009 w dyscyplinach indywidualnych został Zbigniew Grabowski, szkolący zapaśników Zagłębia Wałbrzych. Najlepszym trenerem w sportach zespołowych wybrano Roberta Bubnowicza – selekcjonera piłkarzy Górnika PWSZ Wałbrzych.

Wyróżnieni zostali również trenerzy szkolący w sporcie młodzieżowym. I tutaj nagrodę otrzymał Jarosław Nowicki – trener kolarzy Górnika Wałbrzych oraz Grzegorz Banaszek zajmujący się na co dzień szkoleniem młodych lekkoatletów Górnika Wałbrzych. Wyróżnieni sportowcy w kategorii juniorów to: Dawid Tejchman z powodzeniem uprawiający zapasy w Zagłębiu Wałbrzych oraz Jarosław Zawodni, który reprezentuje Wałbrzyski Klub Sztuk Walki.

Za najciekawszą inicjatywę sportowo-rekreacyjną ubiegłego roku uznano to, co zrobiło Wałbrzyskie Stowarzyszenie Sportowe Chełmiec. Stowarzyszenie to powołało do życia pierwszą w Polsce sekcję mini żużla. Tytuł Lokalnego Sponsora Sportu Wałbrzyskiego przypadł w udziale firmie Auchan Wałbrzych. Doceniona została również firma Roto Frank Okucia Budowlane jako Zewnętrzny Sponsor Sportu Wałbrzyskiego. Wreszcie wyróżnienia indywidualne trafiły do Janusza Marciniaka z okazji 50-lecia działalności w wałbrzyskich zapasach, Eugeniusza Skarupa za jubileusz 35-lecia działalności dla sportowców niepełnosprawnych oraz do Kazimierza Staszewskiego z okazji 30-lecia działalności na rzecz wałbrzyskiego sportu.

Niejako przy okazji Gali Sportu w zamku Książ odbył się Międzynarodowy Plener Malarski „Sportus”. Zaprezentowane zostały tu obrazy artystów z całej Europy. Tematyka obrazów jest ściśle związana ze sportem, stąd też taka nazwa pleneru.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group