Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3534
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wyróżnienie dla Szczawna

Wtorek, 7 kwietnia 2020, 13:48
Aktualizacja: Środa, 8 kwietnia 2020, 9:07
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Wyróżnienie dla Szczawna
Fot. archiwum
Szczawno Zdrój od kilku lat wspiera rozwój szybkiego Internetu współpracując z operatorami m.in. z Orange Polska.

Wspólnie z przedstawicielami Operatora robimy wszystko aby światłowód jak najszybciej rozwijał się w Szczawnie – Zdroju, a mieszkańcy mogli korzystać z superszybkiego Internetu. Jest to efekt szerokiej współpracy, wielu spotkań i uzgodnień z burmistrzem Markiem Fedorukiem, jego zastępcą Markiem Ćmikiewiczem. W prace zaangażowany był także Łukasz Kurjata, poprzedni zastępca burmistrza.

Potwierdzeniem dobrej współpracy podczas budowy sieci światłowodowej jest uczestnictwo w programie „Gmina otwarta na inwestycje” zorganizowanym przez Orange pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Centrum Projektów Polska Cyfrowa. To dowód na to, że dzięki dobrej współpracy samorządu i Operatora, mieszkańcy i firmy z miasta i gminy Szczawno – Zdroju będą mogli szerzej korzystać z cyfrowych technologii i wykorzystywać je do pracy, nauki czy rozrywki.

Podstawowym zadaniem Programu „Gmina otwarta na inwestycje” jest ścisła współpraca władz samorządowych i operatorów telekomunikacyjnych realizujących budowę sieci światłowodowej. Jego celem jest eliminacja barier inwestycyjnych, a w konsekwencji przyspieszenie cyfrowego rozwoju Polski i umożliwienie lokalnej społeczności korzystanie z dostępu do Internetu o wysokiej przepustowości. Dzięki programowi mieszkańcy i lokalne firmy zyskują dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań zwiększających konkurencyjność i umożliwiających rozwój polskiego społeczeństwa.

Jednym z pierwszych zadań było doprowadzenie światłowodu do szkół i placówek edukacyjnych w naszej miejscowości – do sieci światłowodowej podłączono Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie. Placówka ta może już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do Internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje jej rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://ose.gov.pl/.

W ramach programu Gmina współpracuje z Operatorem w następującym zakresie:

- wspieramy proces tworzenia obszarów inwestycyjnych wskazując zainteresowanie mieszkańców szybkim Internetem,

- Staramy się również wskazywać miejsca gdzie prowadzona jest modernizacja infrastruktury drogowej tak by przy okazji remontów umożliwić budowę sieci, a mieszkańcom skorzystanie z technologii światłowodowej.

- pomagamy w wizjach terenowych,

- współpracujemy przy wydawaniu decyzji administracyjnych aby budowa sieci przebiegła sprawnie,

- pomagamy w rozwiązaniu lokalnie pojawiających się problemów

Inwestycje realizowane są sukcesywnie, w całym mieście.

Do sieci szerokopasmowej zostały już podłączone wytypowane gospodarstwa domowe przy ulicach :

- ulicy Mickiewicza
- ulicy Sienkiewicza,
- ulic Okrężnej i Równoległej

Obecnie trwają prace przy ulicy Kwiatowej i Bohaterów Warszawy, a także ul. Wita Stwosza.

Informacje o kolejnych lokalizacjach będą przekazywane sukcesywnie po zakończeniu prac.

Przy czym pamiętać należy, że ostatecznie o tym, czy na dany obszar miasta dotrze światłowód, decyduje efektywność biznesowa inwestycji. Dlatego Urząd miasta wspiera rozwój sieci internetowej i szuka alternatywnych rozwiązań. Przykładem może być wykorzystywanie współpracy dwóch podmiotów gospodarczych - Orange i Tauron - która umożliwi montaż instalacji światłowodowej na słupach energetycznych).

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
25%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group