Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Wystartowali w "Sudeckiej Żylecie"

Wtorek, 24 sierpnia 2021, 12:24
Aktualizacja: 12:24
Autor: PAW
Głuszyca: Wystartowali w "Sudeckiej Żylecie"
Fot. organizatorzy
Za nami Maraton Pieszy „Sudecka Żyleta”. W tegorocznej, dziewiątej edycji, udział wzięło ponad 500 osób z całej Polski. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 72,3 km oraz ogromne ilości przewyższeń. Pierwsi na mecie pojawili się Tomasz Tomikowski i Michał Piórkowski z czasem 13 godzin 27 minut .

„Sudecka Żyleta” to długodystansowa impreza dedykowana piechurom. Jest jednym z najtrudniejszych w Sudetach (i według nielicznych w Polsce) pieszych maratonów górskich. Odbywa się na obszarze Gór Suchych, Wałbrzyskich i Sowich. Każda edycja różni się od poprzedniej przebiegiem trasy oraz stopniem trudności. Została stworzona przez miłośników wyzwań i pasjonatów górskich wędrówek.

„Żyleta” to maraton wyzwalający wiele emocji. Zarówno dobrych, jak i złych. Biorąc w niej udział walczymy ze swoimi słabościami, poznajemy wielu nowych, wspaniałych ludzi. Atmosfera tego wydarzenia sprawia, że nie ma podziału na lepszych i gorszych. Każdy, kto przekroczy linię mety, nieważne w jakim stanie i z jakim czasem, może śmiało określić się mianem wygranego. Satysfakcja z przejścia jest na tyle duża, że rekompensuje cały ból i towarzyszące zmęczenie. Klimat tego maratonu sprawia, że wielu uczestników chce brać udział w kolejnych edycjach.

W imieniu organizatorów, wolontariuszy, partnerów, patronów, ratowników i służb medycznych dziękujemy wszystkim za przybycie, podjęcie wyzwania, walkę, pozytywną energię, radość i wyrozumiałość! Mamy nadzieję, że nikt i nic nie pokrzyżuje planów przy organizacji kolejnej „Sudeckiej Żylety”. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group