Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 1734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa „CarnokyType” w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 16 marca 2013, 15:58
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dnia 15 marca w Galerii Książki wałbrzyskiej Biblioteki pod Atlantami odbył się wernisaż wystawy „CarnokyType”, prezentującej prace słowackiego typografa Samuela Čarnoký’ego. Na nadesłanych przez autora materiałach można oglądać jego niezwykłe kroje pism.

Samuel Čarnoký mieszka w Koszycach na Słowacji. Ukończył studia w zakresie komunikacji wizualnej w Instytucie Sztuki Politechniki Koszyckiej. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem krojów pism i opracowaniem typograficznym książek. Opracowuje też logotypy a także współpracuje z wieloma instytucjami, tworząc oprawę graficzną do organizowanych przez nie imprez. Samuel Čarnoký brał udział w wielu projektach, podczas których prezentował swoje prace. Tworzone przez niego nowoczesne kroje pism świetnie nadają się do książek, plakatów, ulotek i materiałów reklamowych oraz druku wielkoformatowego. Do najbardziej znanych krojów pism Samuela Čarnoký’ego należą: Technik, Technik Mono, Technik Serif, Samo Sans, Samo Sans Pro i LECO 1976, LECO 1983, LECO 1988.

Samuel Čarnoký założył oficynę o nazwie CarnokyType. Tworzone przez słowackiego typografa kroje pism są dostępne na stronie oficyny. Z przyczyn niezależnych autor nie mógł przybyć na wernisaż wystawy. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 maja br.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group