Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2292
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa fotografii i pokaz mody w Książu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 stycznia 2014, 6:30
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
W minioną niedzielę w Zamku Książ odbył się wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Macewicz, promujący mikroregion Wałbrzycha. Wernisaż połączony był z pokazem mody autorstwa Agnieszki Światły. Część prezentowanej kolekcji została zaprojektowana specjalnie na tę okazję.

Uroczystość rozpoczęła się od recitalu fortepianowego Anny Starzec – absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także szkół w Norwegii i Stanach Zjednoczonych, która jako solistka koncertuje w kraju i za granicą z orkiestrami symfonicznymi i zespołami kameralnymi.

Następnie „na wybiegu” pojawiły się modelki, prezentujące kolekcję wieczorową i bussuinesową autorstwa Agnieszki Światły. Projektantka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów dla projektantów mody. Jej kolekcje znane są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Cieszą się dużym powodzeniem wśród znanych gwiazd show bussinesu. Do tworzenia unikalnych kreacji używa naturalnych włoskich tkanin, takich jak jedwab, muślin, szyfon czy kaszmir. Specjalizuje się w sukniach wieczorowych, koktajlowych, bussinesowych oraz ślubnych.

Po zakończeniu pokazu mody przybyli do Zamku Książ goście mieli możliwość obejrzenia wystawy niepowtarzalnych zdjęć Aleksandry Macewicz - właścicielki Agencji Fotograficznej EMEY Studio. Jej wyjątkowe prace można podziwiać w wielu publikacjach, czasopismach i magazynach związanych z modą, takich jak między innymi Vogue Italy, FineLife, Shot Magazine, Design Scene czy Confashion Magazine. Zajmuje się wieloma nurtami fotografii, ale specjalizuje się w fotografii mody, fotografii portretowej, artystycznej i ślubnej. Aleksandra Macewicz jest tegoroczną laureatką stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i obrony dóbr kultury. Jest także laureatką wielu konkursów fotograficznych.

Impreza prowadzona przez stylistkę Annę Grabowską i aktora Mateusza Płochę została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta Wałbrzych oraz Zamkiem Książ. Sponsorami było przedsiębiorstwo Mega SA oraz cukiernia Mr Tortini.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group