Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Wystawa "Ikony" w jedlińskim Centrum Kultury

Środa, 15 października 2014, 12:19
Aktualizacja: Piątek, 17 października 2014, 13:50
Autor: L. Szelęgowicz
REGION, Jedlina-Zdrój: Wystawa "Ikony" w jedlińskim Centrum Kultury
Fot. L. Szelęgowicz
W miniony piątek w Galerii Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju odbył się wernisaż wystawy Beaty Wójtowicz – "Ikony". W Jedlinie–Zdroju artystka gościła już po raz drugi, jednak po raz pierwszy zaprezentowała kopie swoich podkarpackich ikon.

Beata Wójtowicz urodziła się i mieszka w malowniczym Sanoku, który jest bramą prowadzącą na bieszczadzkie szlaki. Wieloletni pedagog w jednej z sanockich szkół. Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku wychowanie plastyczne. Po latach kontynuując swoje zamiłowania humanistyczne zdobyła tytuł magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie. Ponadto dyplomowany filolog języka angielskiego. Obecnie doktorantka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Z pasją maluje, pisze poezje, z oddaniem poświęca się swojej pracy pedagogicznej, gdzie na polu sztuki jej uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Zainteresowania twórcze to głównie malarstwo akwarelowe, olejne oraz ikonopisarstwo. Tematyka prac jest bogata od pejzaży, kwiatów, po portrety, fantastyczne ilustracje baśniowe oraz ikony, głównie podkarpackie. Beata Wójtowicz należy do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza sekcji poetyckiej w Krośnie. Jej wiersze były publikowane w almanachach i lokalnej prasie. Prace plastyczne artystki gościły na wystawach zbiorowych i indywidualnych, niektóre z nich znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group