Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa malarstwa, rysunku i mozaiki Dominika Mysiaka

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 7 kwietnia 2013, 6:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
5 kwietnia w sali wystaw czasowych wałbrzyskiego Muzeum odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i mozaiki Dominika Mysiaka. Podczas wystawy zaprezentowano kilkadziesiąt prac pochodzącego z Wałbrzycha młodego artysty.

Dominik Mysiak jest absolwentem Wydziału Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Może się poszczycić niezwykłą wyobraźnią plastyczną, jego prace charakteryzuje ciekawy dobór kolorów i niecodzienne kompozycje. W zaprezentowanych dziełach - rysunkach, pracach w tuszu, mozaikach szklanych czy obrazach przeważającymi tematami są pejzaże – zarówno naturalne jak też przemysłowe i miejskie. Inspiracją dla artysty był Wałbrzych i jego zakłady przemysłowe. Wiele dzieł Dominika Mysiaka jest poświęcona właśnie poprzemysłowym pejzażom Wałbrzycha.

Ponieważ Dominik Mysiak z przyczyn niezależnych nie mógł pojawić się na wernisażu wystawy, jego sylwetkę, twórczość, dorobek i styl przedstawił licznie przybyłym gościom Piotr Jonek. Na wystawę przybyli też rodzice artysty, którzy opowiadali o początkach jego twórczości.

„Dominik malował od dziecka. Zaczynał od malowania słupów wysokiego napięcia i linii przesyłowych. Zawsze pociągała go ta tematyka” – powiedziała Danuta Mysiak.

Podczas wernisażu wspomniano też zmarłego niedawno Kazimierza Starościaka, artystę, malarza, wieloletniego współpracownika wałbrzyskiego Muzeum. Piotr Jonek stwierdził, że widzi pewne podobieństwa w dziełach Starościaka i Mysiaka i że jest to swego rodzaju kontynuacja twórczości.

Wystawę rysunku, malarstwa i mozaiki Dominika Mysiaka w wałbrzyskim muzeum można oglądać do 24 maja br.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group