Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa w WOK–u

Poniedziałek, 2 września 2019, 8:32
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 8:42
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wystawa w WOK–u
Fot. Robert Bajek
W Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ruszyła wczoraj wystawa będąca częścią wałbrzyskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Msza Święta w kościele pw. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, oddanie hołdu poległym i zamordowanym na Placu Kościelnym w Wałbrzychu rozpoczęły miejskie, uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na bogaty program obchodów złożyło się między innymi moderowane przez dziennikarza Artura Szałkowskiego spotkanie z kombatantem, uczestnikiem walk o Warszawę i Berlin - Janem Mleczko, które odbyło się w Sztygarówce na Starej Kopalni i moderowana przez historyka Łukasza Kazka wystawa zdjęć, pamiątek, medali i zapisów świadków kampanii wrześniowej w Multimedialnej Galerii Obrazu.

Na wystawie można też zobaczyć unikatowe zdjęcia i filmy z okupowanej Warszawy. W ramach wałbrzyskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaplanowano też projekcje filmów „Egzekutor AK”, „Oblężenie”, „Ścigam Iwana Groźnego” i „Miasto ruin”. Miejskie uroczystości zakończył efektowny, specjalnie na tę okazję przygotowany, okolicznościowy spektakl Grupy Tancerzy Ognia IMPULS.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group