Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa zwierząt hodowlanych

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Wystawa zwierząt hodowlanych
Fot. organizatorzy
Kilkaset najpiękniejszych zwierząt hodowlanych z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne, konie, a także króliki, drób i gołębie, będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę, 4 i 5 września na hipodromie Stada Ogierów w Książu. Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Książ 2021

Wydarzenie pokazuje i promuje chów i hodowlę zwierząt gospodarskich na Dolnym Śląsku oraz innowacyjne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej. To wyjątkowe święto dolnośląskich hodowców i prezentacja wyników ich pracy.

W programie ocena zwierząt hodowlanych, pokaz podkuwania koni, wystawa maszyn rolniczych, prezentacje firm i instytucji rolniczych, a także pokaz nagrodzonych zwierząt i konkurs młodego hodowcy, stoiska z produktami lokalnymi i regionalnymi, muzyka na żywo oraz atrakcje dla dzieci. Na Wystawie będziemy obchodzić jubileusz 60-lecia doradztwa rolniczego na Dolnym Śląsku

Impreza zaczyna się o godzinie 10.00, wstęp wolny.

Patronat honorowy nad Wystawą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Minister Członek Rady Ministrów Michał Dworczyk, Wiceminister Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Wicemister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, Poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska, Posłowie na Sejm RP Agnieszka Soin, Ewa Szymańska, Paweł Hreniak i Marcin Gwóźdź, Senatorowie RP Dorota Czudowska i Aleksander Szwed, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy, Prezes ARIMR Halina Szymańska oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group