Zalogowanych: 7

Wałbrzych/Kraj: Występy wałbrzyskich zapaśniczek

Niedziela, 26 maja 2019, 18:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2019, 10:23
25 maja w Krapkowicach rozegrany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka,w którym wzięło udział 220 zawodników i zawodniczek, w tym silne reprezentacje z Hiszpanii i Czech.

Atrakcją turnieju był udział Moniki Michalik i Roksany Zasiny, które zorganizowały wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników, a następnie wystąpiły w walce pokazowej. Obie nasze mistrzynie rozdawały autografy ze swoim wizerunkiem. Wśród startujących wzięły udział zapaśniczki i zapaśnicy Uczniowskiego Zapaśniczego Klubu Sportowego "Victoria" Wałbrzych. W grupie młodziczek I miejsce w kategorii 39 kg zdobyła Kinga Nowak, a wśród chłopców III miejsca zajęli Dominik Przybylski w kategorii 44 kg i Kacper Piotrkowski w kategorii 52 kg, natomiast w grupie kadetek Alicja Boruta wywalczyła medal brązowy w kategorii 53 kg. Dwa tygodnie wcześniej w Międzynarodowym Turnieju w Pieszycach Kinga Nowak zdobyła w grupie młodziczek złoty medal, a w grupie dzieci Lena Obuchowicz srebrny.