Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2162
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyszkolą 8 nowych magazynierów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 13 października 2012, 15:03
Aktualizacja: 19:04
Autor: opr. PAW
Fot. red
8 października Fundacja Wałbrzych 2000 rozpoczęła realizację kursu pn. „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych i obsługą komputera” w ramach projektu systemowego OPS w Boguszowie–Gorcach „Wiem, że potrafię”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kursie uczestniczy 8 panów, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach. Celem kursu jest wszechstronne przygotowanie jego uczestników do podjęcia pracy w charakterze magazyniera. W trakcie kursu uczestnicy nauczą się zarządzania magazynem, obsługi magazynowych programów komputerowych oraz wózków jezdniowych. Dodatkowo zaplanowano kurs komputerowy, który nauczy korzystania z technologii informacyjnych tych panów, którzy do tej pory nie mieli styczności z komputerem i zwiększy umiejętności komputerowe tych, którzy uczyli się obsługi komputera w szkole.
- Współpraca naszej jednostki z Fundacją Wałbrzych 2000 w zakresie realizacji tego przedsięwzięcia z pewnością będzie miała wymierny efekt – mówi Beata Jess-Procajło, zastępca dyrektora OPS w Boguszowie-Gorcach. - Fundacja zagwarantowała naszym podopiecznym, że połowa z 200 godzin szkolenia to będą zajęcia praktyczne. Zależy nam na tym, by jak najlepiej przygotować naszych panów do podjęcia pracy. Mamy pewność, że kurs zostanie przeprowadzony w sposób rzetelny, a jego uczestnicy nabędą wszystkie umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia w nowym zawodzie. Fundacja szkoli przecież kursantów od wielu lat.

Kurs potrwa do końca listopada. Tym samym tylko w tym roku OPS w Boguszowie-Gorcach przygotuje do powrotu na rynek pracy 26 osób – 8 panów i 18 pań, które w czerwcu ukończyły kursy „Pracownik obsługi - pokojowa” i „Pracownik restauracji – kelner-barman”. Projekt „Wiem, że potrafię” przewiduje kompleksowe wsparcie odpowiadające na indywidualne potrzeby każdego z uczestników.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group