Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XI Dolnośląskie Dni Onkologiczne

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 21 października 2012, 6:35
Autor: Michalina
Fot. użyczone
W sobotę, w ramach XI Dolnośląskich Dni Onkologicznych , w wałbrzyskiej Galerii Victoria stanęło stoisko Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu z poradami i wskazówkami dla osób zainteresowanych tą problematyką.

-Można tutaj dowiedzieć się wielu rzeczy na temat badań profilaktycznych- mówiła jedna z przedstawicielek Centrum Onkologicznego- Radzimy także dokąd należy się zgłosić i gdzie przeprowadzane jest leczenie onkologiczne w Wałbrzychu i okolicy.

Celem zorganizowania Dni Onkologicznych jest propagowanie badań profilaktycznych w celu wczesnego wykrycia nowotworów i szybkiego podjęcia leczenie tych schorzeń. Te problemy są bardzo bliskie całemu polskiemu społeczeństwu przez wzgląd na rosnącą zachorowalność. Dlatego warto wdrożyć dobry nawyk, jakim jest na przykład profilaktyczne badanie się, w życie.

Przedstawicielki Dni Onkologicznych rozdawały także ulotki i informatory głoszące hasła „Badam się, więc mam pewność”. Prezentowały one równe typy badań profilaktycznych oraz wybór placówek medycznych oferujących bezpłatne badania, miedzy innymi cytologię i mammografię. Można było także obejrzeć krótką wystawę o profilaktyce. Stanowisko w Galerii Victoria pozwoliło zbliżyć się do ludzi, ponieważ sobota to dzień zakupów dla wałbrzyszan, tym łatwiej było do nich trafić.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group