Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5039
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: XII Międzywiejskie Zamieszki Sprawnościowe – 2017

Poniedziałek, 18 września 2017, 13:15
Aktualizacja: 13:23
Autor: red
REGION, Walim: XII Międzywiejskie Zamieszki Sprawnościowe – 2017
Fot. Kraina Sowiogórskich Tajemnic
Na placu przy hali sportowej w Walimiu, po raz dwunasty, do współzawodnictwa i dobrej zabawy stanęły sołectwa Gminy Walim podczas "Międzywiejskich Zamieszek Sprawnościowych o Złoty Sierp".

Punktualnie o godzinie 15.00 wszyscy współorganizatorzy dzisiejszych zmagań w składzie Zuzanna Bodurka - Przewodnicząca Rady Gminy Walim, Paweł Brzozowski - Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Artur Jarczok - Kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Maria Radlińska - Sołtys wsi Walim, powitali wszystkie przybyłe i w pełni zmotywowane drużyny.

Pomimo ogromnego ducha walki, zapału, świetnych humorów i chęci zmierzenia swych sił we wszystkich zaplanowanych zadaniach, podczas tegorocznej edycji pogoda tak "zamieszała", iż spośród jedenastu konkurencji, zawodnikom było dane zmierzyć się tylko w rywalizacji na najlepiej przygotowane stoisko sołeckie. Decyzję o odwołaniu konkurencji sportowych podjęto jednomyślnie w dbałości o bezpieczeństwo i dobro zawodników. Komisja oceniająca stoiska, której przewodniczył Paweł Brzozowski nie miała prostego zadania, gdyż pomimo niedogodności, przybyłe sołectwa dokładały wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej.

I tak - I miejsce, a tym samym kartę podarunkową o wartości 500 zł oraz vouchery upoważniające do zwiedzenia Pałacu Jedlinka, przyznano sołectwu Zagórze Śląskie pod przewodnictwem Zdzisławy Wasilewicz - Pietrzyk. Bon pieniężny o wartości 400 zł wraz z voucherem do Pałacu Jedlinka za zajęcie II miejsca powędrował w ręce Mieczysława Sidora zagrzewającego do walki społeczność Niedźwiedzicy. Na III pozycji uplasowało się sołectwo Walim z Marią Radlińską na czele i tym samym zdobyło kartę podarunkową o wartości 300 zł. IV miejsce i możliwość dokonania zakupu prezentów za kwotę 200 zł dla wsi Jugowice przekazano Tomaszowi Sobczykowi, zaś ostatnie miejsce wraz z drobnymi upominkami przypadło sołectwu Olszyniec. Wszystkie drużyny otrzymały także pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group