Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XIII Festyn Sportu w Jaczkowie

Wiadomości: REGION, Jaczków
Poniedziałek, 24 lipca 2017, 0:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 lipca 2017, 10:07
Autor: red
Fot. użyczone
Wczoraj, czyli 24 lipca w Jaczkowie, w gminie Czarny Bór, odbył się XIII Festyn Sportu. Impreza odbywa się pod hasłem „Szukamy Następców Naszych Olimpijczyków”, a warto wspomnieć że z terenu gminy Czarny Bór wywodzi się aż 6 zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj na olimpiadzie.

Uroczystego otwarcia dokonali starosta wałbrzyski Jacek Cichura i wójt gminy Adam Górecki. Wśród zaproszonych gości był również Stanisław Janor – członek zarządu powiatu wałbrzyskiego, Marek Fedoruk – burmistrz Szczawna – Zdroju, a także były olimpijczyk Zbigniew Filip. Pierwsza wystartowała grupa wiekowa w wyścigu rowerowym (chłopcy i dziewczęta w wieku szkolnym), a następnie rozpoczął się wyścig kolarski w poszczególnych kategoriach: Żak, Żakini, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Mastersi i Amatorzy. Na zwycięzców czekało podium, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
- Gmina Czarny Bór słynie z tradycji sportowych, stąd wywodzą się olimpijczycy tacy jak Kazimierz i Józef Lipieniowie, a gmina Czarny Bór jest taką sportową kuźnią talentów w naszym powiecie i bardzo się cieszę, że udało się zorganizować te zawody i możemy uczestniczyć w tym ciekawym sportowym wydarzeniu - powiedział starosta Jacek Cichura.

Po zakończeniu części sportowej organizatorzy zaprosili do konkurencji sportowych i wspólnej zabawy tanecznej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~super 24-07-2017 13:43
BRAWO!!
~żul 3-08-2017 10:30
Oj polało się,polało....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group