Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XIV Toyota Półmaraton Wałbrzyski zapowiada się niezwykle interesująco

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 22 maja 2013, 9:52
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2013, 11:48
Autor: PAW
Fot. PAW
Tegoroczny Półmaraton, jaki zostanie zorganizowany w naszym mieście, ma mieć szczególnie barwną oprawę. Jedną z atrakcji będzie możliwość wylosowania przez jednego z uczestników biegu samochodu marki Toyota Aygo.

XIV Toyota Półmaraton Wałbrzyski odbędzie się 25 sierpnia 2013 roku.
- Ubiegłoroczna edycja tej imprezy była dowodem na to, że organizacja Półmaratonu jest zasadna – mówi prezydent Roman Szełemej. - Przyciągamy do Wałbrzycha biegaczy z Polski i nie tylko dobrą organizacją i atrakcyjnością.

Tegoroczna edycja Półmaratonu będzie współorganizowana przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu oraz salon Toyoty Jana Nowakowskiego.
- Toyota promuje zdrowy tryb życia i bieganie. Cieszymy się, że jeden z uczestników wygra samochód naszej marki – mówi Carl Klemm, prezes fabryki Toyoty w Wałbrzychu.

Szansę na wygranie Toyoty Aygo będzie miał każdy, kto wystartuje w imprezie. Według Jana Nowakowskiego, ten pojazd znakomicie sprawdza się w ruchu miejskim.
- To auto bardzo ekonomiczne i doskonale sprawdzające się w mieście. Nasz salon Toyoty od lat funkcjonuje w Wałbrzychu i oferuje szeroką ofertę – mówi Jan Nowakowski.

Tymczasem prezydent Szełemej dodał, że współpraca Miasta zarówno z fabryką Toyoty w Wałbrzychu, jak i salonem Toyoty Jan Nowakowskiego, układa się wzorowo.
- To partnerzy, którzy wykazują sporą aktywność w życiu publicznym i pozytywnie wyróżniają się w naszym mieście - twierdzi Szełemej.

Szef wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Mariusz Gawlik - jest przekonany, że w tym roku liczba uczestników Półmaratonu przekroczy 1000 osób.
- Półmaraton jest częścią programu "Biegaj-Zapobiegaj", który realizujemy w Wałbrzychu. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w bieganiu, mogą przyjść w sobotę na stadion w dzielnicy Nowe Miasto, gdzie pod okiem Romana Magdziarczyka odbywają się zajęcia – mówi Mariusz Gawlik.

Do uczestnictwa w akcji "Biegaj-Zapobiegaj" oraz do startu w Półmaratonie, zachęca również wałbrzyski nestor biegów długodystansowych - Witold Radke.
- Nasz Półmaraton uchodzi za jeden z najlepszych w Polsce. Stało się tak dzięki jego reaktywacji, a to zasługa prezydenta Szełemeja – mówi biegacz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group