Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3662
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jugowice: XV Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Niedziela, 23 lipca 2017, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 lipca 2017, 9:48
Autor: Robert Bajek
REGION, Jugowice: XV Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu
Fot. Robert Bajek
Na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach odbyły się wczoraj XV Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – Push–Pull Party Jugowice 2017.

Impreza zorganizowana przez Gminę Walim i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe co roku przyciąga do Jugowic liczne grono miłośników kolei, drezyn i aktywnego spędzania czasu z różnych zakątków Polski a także spoza naszego kraju. Na torach zabytkowej, malowniczej linii kolejowej nr 285 pojawiło się kilka rodzajów drezyn, zarówno ręcznych jak i spalinowych. W ramach imprezy zorganizowano zawody i przejażdżki rekreacyjne.

Zawody rozegrano na dwóch dystansach: pierwszy dystans wynosił 2x200 metrów i przeznaczony był dla uczestników jadących w parach na drezynach ręcznych. Uczestnicy zostali dodatkowo podzieleni na kilka kategorii. Drugi dystans wynosił 1 100 metrów i przeznaczony był czteroosobowych zespołów. Podczas zawodów równie ważna jak uzyskany czas i zajęte miejsce była dobra zabawa, której z pewnością nie brakowało.
Dodatkowo w ramach imprezy przygotowano szereg atrakcji, koncertów, animacji i programów artystycznych dla najmłodszych, były też stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Dzisiaj natomiast w godzinach 10.00-18.00 na linii kolejowej nr 285 odbywać się będą przejazdy rekreacyjne drezynami. Partnerami wydarzenia są Koleje Dolnośląskie S.A, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej i Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group