Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: XXII Babska Biesiada Combrowa w Boguszowie–Gorcach za nami

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 11:18
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: XXII Babska Biesiada Combrowa w Boguszowie–Gorcach za nami
Fot. organizatorzy
Od 22 lat, w tłusty czwartek, combrowe baby zjeżdżają do Boguszowa–Gorc, by uczestniczyć w jedynej i niepowtarzalnej biesiadzie combrowej.

Biesiada Combrowa Miasta Gorc Boguszowa odbywająca się w Szybie „Witold” to najstarsza i największa w regionie tego typu zabawa karnawałowa. Co roku impreza rozgrywa się w innej scenerii i pod nowym hasłem.

Najwierniejsze bywalczynie babskich biesiad pamiętają jeszcze zabawy w klimatach Dzikiego Zachodu, gorącej Afryki, a także szkolne, antyczne, czy góralskie. Bywały też combry czarodziejskie, sportowe, wiejskie, żeglarskie, górnicze, a także w samych piżamkach. Ubiegłoroczny Comber odbył się nawet wśród bardzo „dzikich” zwierząt.
Tegorocznej imprezie natomiast przyświecało hasło Z Combrem przez Świat.

23 lutego br. punktualnie o godz. 17.00 wystartował samolot linii lotniczych Comber Airlines. Pasażerowie samolotu przeszli instruktaż awaryjnego lądowania poprowadzony przez combrowe stewardessy oraz szefową personelu pokładowego Katarzynę Bernaś. Następnie rozpoczęła się wesoła podróż dookoła świata. Combrowe baby oraz kilku panów (pasażerów na gapę) przeleciały nad Europą, Azją, Ameryką oraz Afryką. Wystrój sali jak zwykle nawiązywał do tematu imprezy. Nie zabrakło azjatyckich smoków oraz igloo z dalekiej północy, do Londynu zapraszała budka telefoniczna, były greckie wyspy i egipskie królestwo Szejka Combra. Na parkiecie brylowały piękne bawarki, hiszpanki, kowbojki oraz załoga z odległych Hawaii i murzyńska ekipa z samej Ugandy.

Rozbawionym i uśmiechniętym uczestnikom imprezy do tańca przygrywał zespół Sekret. Nowo przybyłe damy, jak co roku musiały złożyć uroczyste ślubowanie, odtańczyć specjalny układ choreograficzny i skrupulatnie stosować się poleceń personelu pokładowego. Za nieprzestrzeganie combrowych zasad groziło min. zamykanie w sarkofagu faraona, odsiadka w igloo wraz z konsumpcja szprotek, a nawet zakuwanie w dyby i dotkliwe razy „dupochlastem”.
Spokoju nie zaznali zaproszeni na biesiadę nieliczni mężczyźni, którym jak tradycja karze obcięto zwisy męskie oraz przymuszono do złożenia przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa wobec zebranych na imprezie dam.

Imprezę zgodnie ze specjalnym combrowym rytuałem poprowadziły: Katarzyna Bernaś, Halina Krysta oraz Maria Burzyńska.

Organizator imprezy - Centrum Kulturalkno-Kongresowe „Witold” na kolejną Babską Biesiadę Combrową zaprasza już za rok. W roku 2018 Combrowi towarzyszyć będzie temat „Bajkowy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group