Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XXV Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 6 maja 2013, 16:38
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2013, 8:17
Autor: Michalina
Fot. Robert Bajek
Od 1 do 5 maja wałbrzyski Zamek Książ przyciągnął tysiące turystów– jak co roku odbył się tam Festiwal Kwiatów i Sztuki, pełen atrakcji, warsztatów, spotkań, a przede wszystkim wiosennych barw i zapachów.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu nosiła nazwę „Kwiaty dla Daisy”, ostatniej właścicielki zamku i symbolu Wałbrzycha, a także miłośniczki kwiatów, o czym mówi choćby jej imię- Daisy, czyli stokrotka, która też gościła w Książu.

Przez całą majówkę w zamkowych komnatach oraz ogrodach można było oglądać wystawy kwiatów- stoiska wielu prywatnych wystawców, a także prezentacje popularnych florystów. Główną atrakcją wydarzenia była Narodowa Wystawa Bonsai złożona z około sześćdziesięciu okazów z Polski i zagranicy. Natomiast książańskie tarasy tonęły w wielobarwnych tulipanach. Poza samymi kwiatami warte uwagi były także aranżacje zamkowych wnętrz- wyjątkowe dzięki dominującemu kwiatowemu motywowi.

Poza oglądaniem, kupowaniem, czy wymianą doświadczeń, uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, gdzie uczono się tworzyć kwiatowe kompozycji i ozdoby. Bogaty był również towarzyszący warsztatom program artystyczny. Dwie grupy artystyczne: Grupa Gorgona i Bractwo Rycerskie Zamku Bolków przygotowały średniowieczne pokazy. Już po raz kolejny, obok kwiatów, prezentowano też minerały i kamienie szlachetne. Przy stoiskach można było kupić kwiaty, akcesoria ogrodowe, biżuterię, rękodzieło i wiele innych.

-Jesteśmy na Festiwalu Kwiatów już chyba szósty raz i na pewno nie ostatni- mówiła pani Ilona z okolic Wałbrzycha, która na wystawę przyjechała z rodziną- Za każdym razem udaje nam się kupić coś ładnego do domu.

Zainteresowanie Festiwalem Kwiatów zaskoczyło nawet organizatorów- zwiedzający, mimo niesprzyjającej pogody wyjątkowo dopisali- kolejki do kas biletowych były bardzo długie, a tłumy na zamkowych korytarzach jeszcze większe.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group