Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z igłą w przyszłość

Piątek, 3 sierpnia 2012, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Wałbrzych: Z igłą w przyszłość
Fot. red
Fundacja Wałbrzych 2000 organizuje obecnie cykl szkoleń w ramach projektu „Dobre perspektywy", realizowany na zlecenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych jego uczestników oraz pomoc w coraz trudniejszym zadaniu znalezienia pracy. Całość finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Cykl obejmuje kilka niezwykle praktycznych umiejętności, takich jak: kurs kroju i szycia z elementami rękodzieła artystycznego, szkolenie na magazyniera z obsługą wózków widłowych, ABC przedsiębiorczości z elementami obsługi komputera oraz kurs prawa jazdy. Uczestnikami jest dziewięcioro mieszkańców gminy Stare Bogaczowice.

Najbardziej wszechstronnej i różnorodnej wiedzy dostarczył zakończony już kurs krawcowej, w ramach którego panie uczyły się szyć laleczki pod wdzięczną nazwą TILDA, wszywać zamki, skracać spodnie, szyć spódnice, a także dokonywać drobnych przeróbek krawieckich. Opanowano także obsługę specjalistycznych maszyn krawieckich, które po zakończeniu kursu uczestniczki otrzymają na własność, by w praktyce doskonalić umiejętności, które przyswoiły.

Wisienką na torcie były zajęcia rękodzieła artystycznego, na których panie uczyły się wykonywać ozdoby z filcu.
-To żmudne i niesłychanie czasochłonne zajęcie – opowiada jedna z uczestniczek kursu. – Nigdy nie sądziłam, że wykonanie kwiatka z filcu zajmuje tak dużo czasu. Robiłyśmy wiele rzeczy - także biżuterię. Córka bardzo ucieszyła się z korali. Myślę, że po zakończeniu kursu kupię włóczkę i umilę sobie w ten sposób jesienne wieczory.

Projekt zakończy się we wrześniu i mamy nadzieje, iż jego efektem będą nie tylko certyfikaty ukończenia kursu, ale i realne znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group