W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z ośmiu wałbrzyskich placówek, które w ciągu godziny musiały rozwiązać 14 zadań o różnym stopniu trudności. Drużyny dzielnie walczyły do samego końca, udowadniając, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny jak się uważa. Zmaganiom przyglądali się zaproszeni goście: Aleksandra Mentek - zastępca kierownika Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz Anna Wojtysiak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu delegatura w Wałbrzychu. Pierwsze miejsce zdobyli Jacek Jeczeń i Krzysztof Żałobka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28, drugie - Aleksandra Karbownik i Natalia Dziubińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, a trzecie - Dominika Grodzicka i Aleksandra Chmara z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy - drobne upominki.
Z językiem niemieckim za pan brat
Audio
Czytaj na głos
23 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi im. Stanisława Staszica na Piaskowej Górze odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch ist einfach" dla klas ósmych szkół podstawowych.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.