Niedziela, 28 czerwca

Z językiem niemieckim za pan brat

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

23 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi im. Stanisława Staszica na Piaskowej Górze odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch ist einfach" dla klas ósmych szkół podstawowych.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z ośmiu wałbrzyskich placówek, które w ciągu godziny musiały rozwiązać 14 zadań o różnym stopniu trudności. Drużyny dzielnie walczyły do samego końca, udowadniając, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny jak się uważa. Zmaganiom przyglądali się zaproszeni goście: Aleksandra Mentek - zastępca kierownika Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz Anna Wojtysiak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu delegatura w Wałbrzychu. Pierwsze miejsce zdobyli Jacek Jeczeń i Krzysztof Żałobka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28, drugie - Aleksandra Karbownik i Natalia Dziubińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, a trzecie - Dominika Grodzicka i Aleksandra Chmara z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy - drobne upominki.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka