Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5408
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z notatnika strażnika

Piątek, 15 lipca 2022, 8:45
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Wałbrzych: Z notatnika strażnika
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Praca strażnika miejskiego nie należy do zajęć monotonnych! Przykładem może być poniedziałek, kiedy to strażnicy zostali wezwani do grabieży pustostanu przy ulicy Sportowej.

Zaalarmowani natychmiast udali się na miejsce. Ustalili numery rejestracyjne i markę pojazdu, jakim poruszali się sprawcy oraz pozyskali informacje o ich trasie przejazdu. Wszystkie uzyskane wiadomości natychmiast zostały przekazane na Policję.

Inny patrol w tym czasie interweniował w sprawie zaniedbanego psa i kota zamkniętych na jednym z ogrodów działkowych w naszym mieście. Pies znajdował się w tragicznych warunkach brodząc we własnych odchodach, stan kota nie był dużo lepszy ponieważ był cały pokryty kleszczami. Na szczęście i ta interwencja zakończyła się pozytywnie. Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt.

Jakby tego było mało, strażnicy otrzymali zgłoszenie, że do jednego z marketów budowlanych przybłąkał się lis. Ten niesforny szczeniak nie chciał opuścić sklepu. Jedna z pracownic wykazała się niezwykłym sprytem i złapała zwierzaka. Patrol po przyjeździe na miejsce przy użyciu specjalistycznego sprzętu przejął liska i odwiózł na łono natury w bezpieczne miejsce.

Na koniec dnia strażnicy interweniowali w związku ze znalezieniem młodej pustułki. Ptak nie był zdolny do samodzielnej egzystencji. W związku z tym został przekazany pracownikom fundacji Dzika Nadzieja.

Z kolei w innym rejonie miasta, patrol interweniował w związku z niszczeniem krzewów znajdujących się w obrębie budynku wielorodzinnego w dzielnicy Śródmieście. Sprawca za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group