• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Godz. 17:23
  • Imieniny: Julianny, Jacka, Mirona, Żanny
  • Czytających: 2886
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Z pomocą najmłodszym

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 grudnia 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: opr. PAW
Fot. Toyota Wałbrzych
Wolontariusze fabryki Toyota razem z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu wydali wspólnie kalendarz charytatywny. Całkowity dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na bieżące potrzeby placówki.

W kalendarzu wykorzystano zdjęcia ze wspólnych akcji organizowanych przez pracowników TMMP na rzecz Domu Małego Dziecka realizowanych w ramach programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty”. Były to między innymi prace porządkowe i remontowe wykonywane przez wolontariuszy na terenie domu dziecka, przekazanie darów rzeczowych, organizacja imprez dla dzieci takich jak bal karnawałowy czy Dzień Dziecka.

- Od kilku lat wolontariusze Toyoty aktywnie pomagają naszej placówce, za co jesteśmy im wdzięczni. Poszczególne kartki kalendarza ukazują historię tej pomocy i realizowane wspólnie akcje. Samo zaś wydawnictwo to kolejny przykład ciekawej inicjatywy i zarazem udanej współpracy – stwierdziła Alicja Florczak-Rogowska, dyrektor Domu Małego Dziecka.

- Pomysł się sprawdził i dlatego postanowiliśmy go powtórzyć. Poprzednio cały nakład 500 sztuk rozszedł się w ciągu kilku dni. Liczmy, że i teraz nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy wspomogą naszą akcję i uda się w całości rozdystrybuować wszystkie wydrukowane egzemplarze - powiedziała inicjatorka akcji Magdalena Ogrodnik z Klubu Wolontariusza.

Koordynacją prac przygotowawczych, druku oraz dystrybucją kalendarza na terenie zakładu i miasta, zajął się działający na terenie fabryki Klub Wolontariusza oraz dom dziecka. Osoby chętne mogą nabyć egzemplarz w Domu Małego Dziecka przy ul. Asnyka 13 w cenie 10 złotych.

- Cieszymy się, że w tym świątecznym okresie są osoby, które pamiętają o tym, że nie każdy może je spędzić w rodzinnym gronie. Każda forma pomocy dla tych dzieci znaczy bardzo dużo – podsumowała inicjatywę Magdalena Ogrodnik.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group