Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Z Sokołowska do szwajcarskiego Davos

Sobota, 20 sierpnia 2016, 11:53
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Z Sokołowska do szwajcarskiego Davos
Fot. użyczone
15 sierpnia wyruszyli z Sokołowska do Davos w Szwajcarii Ewa Badowska i Marcin Śniadecki. Przed sobą mają do pokonania na rowerach ponad 1000 km.

Wyprawa Sokołowsko – Davos objęta została honorowym patronatem Burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego. Uczestnicy wiozą ze sobą w prezencie dla władz gminy Davos pamiątkowy ryngraf z herbem gminy Mieroszów oraz pismo zachęcające do nawiązania współpracy między gminą Mieroszów a Davos. Przed wyjazdem w trasę, z Urzędu Miejskiego zostało wysłane pismo do Davos i już 16 sierpnia Burmistrz Mieroszowa otrzymał odpowiedź z kancelarii Landmanna (burmistrza) Davos Pana Caviezel, z zapewnieniem, że na miejscu w Szwajcarii Pani Ewa i Pan Marcin zostaną przyjęci w ratuszu.
- Wiadomość o odpowiedzi z Davos bardzo mnie ucieszyła, bo zawsze marzyłem o nawiązaniu kontaktów ze szwajcarską gminą, z którą jesteśmy historycznie powiązani. Osobą, która nas łączy, jest dr. Hermann Bremehr, którego metody leczenia chorób płuc opracowane w XIX wieku w Sokołowsku (niem. Goerbersdorf) zostały z powodzeniem zastosowane w Davos. Niektóre z historycznych źródeł mówią nawet o tym, że Davos zostało po części rozbudowane na wzór Sokołowska i pewnie jest w tym sporo prawdy, bo w tej szwajcarskiej miejscowości jest nawet pomnik dr. Bremehra. Mam nadzieję, że będziemy rozwijać zawartą właśnie znajomość z Landmannem Cavaziel - powiedział w rozmowie telefonicznej Marcin Raczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group