Czytających: 4581

Kraj: Z zapaśniczych mat

Wtorek, 8 kwietnia 2014, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Wiele się działo w ostatnich dniach na zapaśniczych matach z udziałem naszych zawodników.

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych nie wywalczyli medalu. Najbliżej osiągnięcia tego celu był Marcel Elias, ale przegrał decydującą walkę o brązowy krążek w kategorii 100 kg. Wcześniej z turnieju odpadli pozostali reprezentanci Zagłębia: Daniel Puchalski w kategorii 84 kg, Damian Strzelczyk w kategorii 84 kg, Adam Przebieracz w kategorii 50 kg oraz Jakub Wojnowski w rywalizacji do 64 kg.

Tymczasem złoty medal podczas Mistrzostw Polski LZS-ów wywalczyła zapaśniczka Herosa Czarny Bór – Ilona Omilusik, która wygrała rywalizację w kategorii 53 kg.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorek świetnie spisała się Laura Robocińska, która w kategorii 67 kg nie dała swoim rywalkom żadnych szans i zdobyła złoty medal. W Pucharze Polski Kadetek na drugim stopniu podium w kategorii 43 kg stanęła Magdalena Błaszczyszyn, a w wadze 56 kg w tej imprezie na trzecim miejscu start zakończyła inna zapaśniczka Zagłębia – Dominika Kulwicka, która walczyła w kategorii 56 kg. Natalia Pupek w wadze 52 kg została sklasyfikowana na 5. miejscu.