Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za nami 13. już odsłona Regionalnego Konkursu Plastyczno–Literackiego „Moja Mama"

Wtorek, 21 maja 2019, 10:23
Aktualizacja: 13:35
Autor: red
Wałbrzych: Za nami 13. już odsłona Regionalnego Konkursu Plastyczno–Literackiego „Moja Mama"
Fot. organizatorzy
Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu już po raz kolejny zaprosiła uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych z naszego regionu do konkursu plastyczno–literackiego.

Tegoroczny temat konkursu miał zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie o zdrowy tryb życia - „Zdrowa żywność- ważna sprawa, ekologia to podstawa!" Napisz/ namaluj, jak w domu z mamą dbacie o zdrowie, ekologię oraz ochronę środowiska.

Temat idealnie wpasował się ekologiczną rewolucję, którą zapoczątkował w Wałbrzychu Prezydent Miasta Roman Szełemej. Wałbrzych daje przykład i jako pierwsze miasto w Polsce i jedno z pierwszych w Europie wprowadziło całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich, a także na imprezach przez miasto organizowanych.

Konkurs tradycyjnie podzielono na kategorie: plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VII, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych.

Na konkurs nadesłano prace z przedszkoli, szkół podstawowych oraz specjalnych z 5 powiatów naszego regionu, łącznie z 40 placówek. Prace były bardzo kreatywne. Jury, którego pracom przewodniczyła Pani Barbara Ziółkowska, miało nie lada wyzwanie z wyłonieniem zwycięzców. Oceniający kierowali się wymogami formalnymi ujętymi w regulaminie konkursu, trafnością tematu, samodzielnością wykonania.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 20.05., tradycyjnie w wałbrzyskiej „10". Szkolni artyści piosenką, tańcem oraz skeczem zachwycili publiczność i otrzymali ogromne brawa.
- Nie ukrywam, że to najmilszy mojemu sercu konkurs. Z niecierpliwością czekam na każdą edycję. Emocje, które towarzyszą przygotowaniom motywują nas do kolejnych działań. W tym roku tematem konkursu zwracamy uwagę na ważne dla nas wszystkich tematy, jakimi są ekologia, zdrowy tryb życia oraz ochrona środowiska. Chcemy, żeby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość w tych kwestiach. Poprzez ten konkurs chcemy uczyć dobrych nawyków – podsumowuje Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Kategoria – Kategoria I, Plastyczna kl 0-1

Wyróżnienia: Załupska Adrianna (Niepubliczne Przedszkole Językowe „Chatka Puchatka” w Świebodzicach), Alicja Julia Borowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu), Kamil Ciborski (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu)
3. Julia Szczygieł (Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej)
2. Zuzanna Glinkowska (Przedszkole Publiczne nr 2 w Ząbkowicach Śląskich)
1. Maja Kliś (Szkoła Podstawowa im. S. Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej)

Kategoria -II plastyczna kl. 2-3

Wyróżnienia: Natalia Tomaszewicz (Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu), Łucja Julia Sobolewska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy), Maja Przepłata (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie)
3. Jakub Śmietana (Szkoła Podstawowa im. K.K . Baczyńskiego w Strzelcach)
2. Paulina Pacan (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Stanowicach)
1. Oliwier Klichowski (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej)

Kategoria – III Szkoły Specjalne, Plastyka:

Wyróżnienia: Justyna Boroch (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu), Gabriel Grzelka (Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach), Bartosz Pawlak (Niepubliczne Przedszkole Specjalne” Tęczowy Świat” w Świdnicy)
3. Justyna Franc (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Środowiska w Długopolu-Zdroju)
2. Dominik Charytanowicz (Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy)
1. Miguel Łakatosz (Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach)

Kategoria – IV, Proza:

Wyróżnienia: Dawid Mazurek (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach), Zuzanna Petelicka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie),
3. Magdalena Nowak (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pławnicy)
2. Zuzanna Głąb (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie)
1. Jan Król (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu)

Kategoria – V, Poezja:

Wyróżnienia: Jakub Jawień (Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie), Aleksandra Krymska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie), Michalina Kamińska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej)
3. Krzysztof Bęben (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ Eureka- Szkoła z Klasą” w Wałbrzychu)
2. Michał Hercog (Szkoła Podstawowa im. K.K . Baczyńskiego w Strzelcach)
1. Arkadiusz Marzewski (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu)

Kategoria VI, proza i poezja Szkoły Specjalne:

Wyróżnienia: Gaspar Kucharski (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu), Natalia Wojtkowiak (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu), Szymon Bardczak (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu)
3. Patryk Bandyk (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu)
2. Dawid Wyraźny (Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach)
1. Roksana Meller (Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu).

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group