Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za nami Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 21 maja 2012, 17:30
Aktualizacja: 20:02
Autor: Daria Stryjek
Fot. red.
Uroczystość związana z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych odbyła się 19 maja w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnych.

Podczas wydarzenia usłyszeliśmy „Pieśń integracyjną” oraz „Świat na tak” w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie Ewa Lisowska zaprezentowała swój wiersz pt.”Cisza”.

Zaskakujące było to, że chociaż goście zostali zaproszeni przez Romana Szełemeja, sam Prezydent Wałbrzycha nie pojawił się na spotkaniu. Zastąpił go wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, który miał swoje wystąpienie.

Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Posłanka na Sejm RP , która miała wygłosić „Ustawę o języku migowym i innych środkach komunikowania” również nie pojawiła się na obchodach.

Janina Turicka zapoznała uczestników obchodów z działaniami podejmowanymi na rzecz integracji środowiska osób niepełnosprawnych w gminie Wałbrzych, a Marek Herzog omówił pracę Polskiego Związku Głuchych Koło Terenowe w Wałbrzychu. Anna Sobecka i Sylwia Czerwonka przybliżyły działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Nowym Siodle.

Bardzo wzruszającym elementem programu było przedstawienie pt. ”Pomylić się nie ma możności”, opowiadało o dziewczynce chorej na serce i jej poszukiwaniach drzewa życia. Wśród gości widać było poruszenie, a spektakl nagrodzili dużymi brawami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group