Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Za nami I Głuszycki Marsz Nordycki

Wtorek, 14 lipca 2015, 11:55
Aktualizacja: 14:16
Autor: PAW
Głuszyca: Za nami I Głuszycki Marsz Nordycki
Fot. organizatorzy
I Głuszycki Marsz Nordycki, który odbył się 11 lipca, śmiało możemy nazwać marszem łączącym pokolenia i miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jednym z uczestników sobotniego marszu był Józef Żuk z Wałbrzycha, 75-latek, który pokonał w swoim życiu 209 maratonów, a także goście z Wrocławia oraz głuszyczanie w różnym wieku.

Jak na pierwszą edycję wspólnego głuszyckiego uprawiania nordic walking uczestników było sporo. Trzydzieści osób rozpoczęło marsz w głuszyckim Parku Jordanowskim i zakończyło prawie dziewięciokilometrowy dystans przy Podziemnym Mieście Osówka.

Głuszyccy pasjonaci nordic walking postanowili kontynuować wspólne wędrowanie z kijkami w czasie kolejnych edycji marszów nordyckich, które będą organizowane co najmniej 4 razy w roku.
- Po letnim marszu zapraszamy do Głuszycy na następny marsz jesienią, potem zimą i wiosną. Nasze położenie umożliwia aktywność sportową o każdej porze roku i wypoczynek w otoczeniu piękna górskiej przyrody. Tereny te docenili już rowerzyści, zachęcamy do korzystania z naszych tras rowerowych i turystycznych również z kijkami – dodał witający uczestników marszu burmistrz Głuszycy.

Organizatorzy akcji burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor CK-MBP Monika Rejman składają szczególne podziękowania dla Konrada Czemarnika i Małgorzaty Garncarek za współorganizację marszu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group