Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina-Zdrój: Za nami Międzynarodowy Festiwal Petanque

Wtorek, 3 maja 2011, 11:21
Aktualizacja: Czwartek, 5 maja 2011, 15:19
Autor: PAW
Jedlina-Zdrój: Za nami Międzynarodowy Festiwal Petanque
Fot. PAW
W Jedlinie–Zdroju odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Petanque.

W pierwszym z dwóch turniejów rozgrywanych w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Petanque w Jedlinie-Zdrój wzięło udział 38 drużyn, co klasyfikuje go jako turniej rangi „C” zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PFP.

Najwięcej zawodników wystawili gospodarze turnieju, ale równie licznie pojawili się gracze z SKF „Sudetów” Boguszów-Gorce, MPK Myślenic, Sokoła Wrocław czy UPKS „Bula” Łódź. Przybyli także zawodnicy z Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, Śremu, Liskowa, Radwanic oraz Bytomia Odrzańskiego. Wśród graczy byli obecni m.in.: Mistrzynie Polski (Arleta Neuman, Anna Pilarska, Katarzyna Bąbik), Mistrz Polski Juniorów – Paweł Pieprzyk, a także Wiceprezes Polskiej Federacji Petanque i jednocześnie Prezes klubu L’Equipe Bytom Odrzański – Piotr Koland.

W ostatecznym rozrachunku nie do powstrzymania okazała się Eksplozja z EKS Radwanice (Dominik Pilarski, Tomasz Lipczyński, Arkadiusz Sosiński). Wschodzące Gwiazdy z Jedliny-Zdroju zabłysnęły przebojem wdzierając się do finału – Tadek Obuchowski i Piotr Juś w tym roku zostali wzmocnieni jednym z jedlińskich „Seniorów” Gabrielem Kaźmierczakiem, a ich gra od razu nabrała blasku. Także trzecie i czwarte miejsce w turnieju należało do graczy gospodarzy – Sąsiedzi w składzie: Jerzy Siara, Hubert Maciejewski (obaj KSP Jedlina) oraz Ryszard Kowalski (BROEN-Karo Dzierżoniów) pokonali w walce o podium zespół Kamionki Jedlina, gdzie obok Kamila Orpla (KSP Jedlina), zagrali Krzysztof Borowiak i Krzysztof Borowiak junior (ŚKP Śrem).

Półfinały:

Eksplozja – Kamionki Jedlina 13:03

Wschodzące Gwiazdy – Sąsiedzi 10:08

FINAŁ:

Eksplozja – Wschodzące Gwiazdy 13:06

Mecz o 3 miejsce:

Kamionki Jedlina – Sąsiedzi 06:13

O ile jedlińskie drużyny zdominowały w sobotę podium, o tyle niedziela nie była dla nich zbyt przychylna, gdyż jedynie jeden gracz z KSP Jedlina dotarł do ćwierćfinału i w nim pozostał. Był to Jerzy Siara grający z Ryszardem Kowalskim (BROEN-Karo Dzierżoniów) w drużynie Sąsiedzi.

W turnieju rangi „B” (48 zgłoszonych drużyn) niesamowicie widowiskowy był natomiast mecz finałowy, w którym zmierzyła się drużyna MKS Małgów z Liskowa (Rafał Kaczmarek) z Sexplozją z Radwanic (Dominik Pilarski, Tomasz Lipczyński). „Carrou” było tu na porządku dziennym, a zawodnicy praktycznie nie popełniali żadnych błędów. Widownia była wręcz zachwycona poziomem gry obu drużyn. Zwycięzcami okazali się Liskowiaki, którzy tym samym po raz pierwszy w historii MFP zdobyli dwa lata pod rząd w tym samym składzie złoty medal.

O ile finał był nieziemski to „finał pocieszenia” był wręcz galaktyczny. Jednogłośnie został okrzyknięty najpiękniejszym meczem o 3. miejsce, jaki widziały jedlińskie bulodromy. Naprzeciw siebie stanęła rodzinna drużyna o nazwie Bezimienni z Liskowa (Marek i Konrad Broniecki) oraz Team Sudety z Boguszowa Gorc (Daniel Woźniak, Bogdan Dybiec). Mecz podobnie jak półfinały i ćwierćfinały był rozgrywany pod wybudowaną w zeszłym roku halą sportową i zgromadził na niej sporą rzeszę widzów. Kibice podzielili się po połowie – jedni dopingując Lisków, a drudzy Boguszów-Gorce. Prawdziwy mecz zaczął się dopiero przy wyniku 11:0 dla Team Sudety. Wtedy to Lisków ruszył do natarcia – wychodziło im dosłownie wszystko! Zatrzymał się dopiero na 12 punktach. Przy takim stanie buszon trzykrotnie wylatywał poza linię boczną boiska, a widowisko trwało dalej. W decydującym rozdaniu bezbłędni okazali się gracze z Gorc i to oni mogli unieść ręce w geście zwycięstwa.

Należy jeszcze krótko wspomnieć, że w przerwie między fazą eliminacyjną a play-off dokonano uroczystego odznaczenia Honorowym Członkostwem KSP Jedlina Edmunda Łukaszewskiego, jednego z „Seniorów”, legendę i ikonę jedlińskiej petanque, który za swoje wyniki sportowe (m.in. nieoficjalny brązowy medalista MPS z 2002 r., zdobywca Pucharu Polski Tripletów z 2010 r.) jak i aktywną działalność na rzecz klubu (Sekretarz klubu w latach 2003-2006) wędruje do galerii sław Klubu Sportowego Petanque „Jedlina”.

Półfinały:

Bezimienni – MKS Małgów 01:13
Team Sudety – Sexplozja 10:13

FINAŁ:

MSK Małgów – Sexplozja 13:08

Mecz o 3 miejsce:

Team Sudety – Bezimienni 13:12

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group