Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4364
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Za nami Noc Kupały

Środa, 22 czerwca 2016, 6:40
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Za nami Noc Kupały
Fot. UM Boguszów–Gorce
Mieszkańcy Boguszowa – Gorc zgromadzili się pod Centrum Kulturalno–Kongresowym „WITOLD”, by wspólnie obchodzić osławioną Noc Świętojańską.

Nie zabrakło atrakcji zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych uczestników imprezy. Magiczną Noc zainaugurował spektakl dla dzieci „Świnki trzy” w wykonaniu agencji artystycznej The Art. z Katowic. Specjalnie dla najmłodszych bibliotekarki Natalia Łagan i Maryla Owcarz przygotowały zabawy i konkursy związane z tradycjami świętojańskimi. Przepiękne, poplecione przez dzieci, wianki zdobiły nie tylko ich głowy, ale również stanowiły wspaniałą dekorację imprezy. Do zabawy zaangażowali się również ochoczo rodzice.

Część artystyczna dla dorosłej części widowni rozpoczęła się występem coverowego zespołu ABBA BAND. Wykonujący największe przeboje tej legendarnej grupy, m.in. Dancing Quuen, Waterloo, Mamma Mia i wiele innych. Zespół przebojem zdobył serca publiczności.

Noc sobótkowa obfitowała także w pełen magii i zaskakującej choreografii koncert muzyczny. Na scenie pojawiła się Naira Ayvazyan ze specjalnie na ten koncert zaproszonymi przez siebie aktorkami i artystkami scen muzycznych: Beatą Deutschman, Agnieszką Bieńkowską, Katarzyną Wysłuchą i Katarzyną Grucą. Atrakcją był również pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy ADBAC ze Świebodzic.

Noc Świętojańską pod Mniszkiem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna –Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group