Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3065
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Za nami śniadanie samorządowo–gospodarcze

Czwartek, 25 sierpnia 2022, 15:22
Autor: red
REGION: Za nami śniadanie samorządowo–gospodarcze
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz ponad 100 samorządowców rozmawiało o rozwoju polskiej gospodarki

Przeszło 100 samorządowców z trzech województw wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK" debatowało w środę o najważniejszych wyzwaniach stojących przed biznesem i JST. W trakcie największego jak dotąd śniadania samorządowo-gospodarczego rozmawiano przede wszystkim o elementach wspólnych - trosce o rozwój polskiej gospodarki i systematycznej poprawie jakości życia południowo-zachodniej części kraju.

Tym razem śniadanie samorządowe-gospodarcze odbyło się przy udziale członków Rządu oraz przedstawicieli wielu strategicznych instytucji jak Tauron, czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W Zamku Topacz obecni byli m.in. Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Janusz Cieszyński - Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Jarosław Kresa - wicewojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak - Poseł na Sejm RP oraz ponad 100 przedstawicieli samorządów Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski.

- Życzyłbym sobie, aby WSSE kojarzyła się Państwu nie tylko z wysokorozwiniętym biznesem, lecz także jako miejsce, w którym wszyscy możemy się spotkać i porozmawiać, wymienić doświadczeniami, refleksjami i uwagami na temat wzajemnej naszej aktywności i działalności. Życzyłbym sobie, a także Państwu, aby pomimo trudnych czasów w jakich przyszło nam żyć oraz pracować - mam tu na myśli przede wszystkim kryzys pandemiczny oraz wojnę na Ukrainie – życzyłbym nam wszystkim, aby rozmowa ponownie wróciła na wokandę, abyśmy potrafili znaleźć wspólny język i skupiali się na tych płaszczyznach które nas jednoczą, a nie dzielą - mówił Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Podczas spotkania podkreślano, że WSSE chce odgrywać istotną rolę w życiu społeczno-gospodarczym Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski – rolę koordynatora dialogu między samorządami, instytucjami publicznymi i biznesem, jednak to przedstawiciele samorządów, czyli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci odgrywają kluczową rolę przy ostatecznej decyzji inwestorów dotyczącej tego, czy ulokują oni swój kapitał w danej gminie, czy nie.

- Bardzo mnie to cieszy, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" przy okazji 25-lecia nadal myśli o dynamizacji polskiej gospodarki i tak pozytywnie wpływa na rozwój województw dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. To dzisiejsze spotkanie, ilość obecnych gości pokazuje, że WSSE stawia na kooperację, dialog i wspólną efektywną realizację projektów. Dyskusja, w której bierze tak duża ilość przedstawicieli samorządów jest tego idealnym potwierdzeniem - mówił Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska.

Istotę spotkania i wspólnych rozmów doceniali również przedstawiciele samorządów. - Każde spotkanie, które daje przestrzeń do dyskusji oraz wymiany doświadczeń jest dla samorządowców bardzo cenne. Inicjatywa Śniadania Samorządowo-Gospodarczego zaproponowana przez Prezesa Piotra Wojtyczkę to nowatorskie podejście do budowania relacji pomiędzy Wałbrzyską Specjalna Strefa Ekonomiczna a samorządami, które są w zasięgu jej oddziaływania. Inicjatywa okazała się bardzo trafiona. Świadczy o tym ilość uczestników, wartość merytoryczna paneli dyskusyjnych oraz niezliczona ilość rozmów kuluarowych. Oby więcej takich spotkań! - powiedział Dariusz Maniak - Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group