• Wtorek, 25 czerwca 2019
  • Godz. 3:24
  • Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
  • Czytających: 2926
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zabarykadowali się w mieszkaniu, ale to im nie pomogło

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 18 marca 2019, 14:25
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
24–letnia wałbrzyszanka, która wraz z innymi osobami w minioną środę późnym wieczorem przy pl. Powstańców Warszawy w Wałbrzychu pobiła 43–letniego mężczyznę, wpadła w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu. Następnego dnia nad ranem prowadzący dalsze czynności funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali dwoje kolejnych podejrzanych w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 13 marca po godzinie 21:00 w dzielnicy Nowe Miasto. Najpierw pomiędzy trojgiem znajomych a 43-letnim mężczyzną doszło do utarczki słownej. Jedna z kobiet kierowała w stosunku do wałbrzyszanina nawet groźby karalne. Następnie troje sprawców wspólnie i w porozumieniu kopiąc nogami oraz uderzając rękoma po całym ciele pobiło pokrzywdzonego mężczyznę. W wyniku zdarzenia 43-latek doznał poważnych obrażeń głowy i został odwieziony do szpitala. Na szczęście jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Podjęte przez funkcjonariuszy prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu działania pozwoliły na zatrzymanie pierwszej z podejrzanych - 24-latki – bezpośrednio po zgłoszeniu. Kolejnych dwoje sprawców wpadło w ręce policjantów drugiego komisariatu następnego dnia około godziny 7:00 w mieszkaniu przy ul. Młynarskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze o pomoc musieli poprosić wałbrzyskich strażaków, gdyż 24-latka i 25-latek zabarykadowali się w miejscu zamieszkania i dobrowolnie nie chcieli otworzyć drzwi.

Podejrzani odpowiedzą teraz za pobicie, które mogło narazić człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a jedna z 24-latek także za kierowania grób karalnych w stosunku do pokrzywdzonego. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
5
38%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group