Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zachęcają do głosowania

Wtorek, 8 października 2019, 15:26
Aktualizacja: Czwartek, 10 października 2019, 8:35
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zachęcają do głosowania
Fot. red
W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżających się wyborów do Parlamentu. Prezydent Roman Szełemej do samego końca zachęca wałbrzyszan do pójścia do urn. Włodarzom miasta zależy na bardzo wysokiej frekwencji.

- Wszyscy się mobilizujemy. Udział w wyborach to swoistego rodzaju konstytucyjny, obywatelski obowiązek. Bardzo chcielibyśmy, aby frekwencja w tegorocznych wyborach wyniosła wyższy wynik jak poprzednio, gdy zanotowaliśmy 45 procentowy udział wałbrzyszan. Bez względu na preferencje wyborcze, zachęcam by iść na wybory - mówi prezydent.

Włodarze miasta zaznaczają, że w wielu większych miastach frekwencja wyborcza może kształtować się nawet na poziomie 60 procent. Prezydent Roman Szełemej wspominał też, że i Wałbrzychu rozważa się podążenie wzorem innych miejscowości, które chcąc zmobilizować swoich mieszkańców oferując różnego rodzaju pakiety społeczne. Często są to imprezy sportowe czy rozrywkowe.
- Jeżeli uda nam się przekroczyć 55 procent frekwencji, zaproponujemy jakąś nagrodę. Nie wiem jeszcze co to może być. Myślimy o karnetach do miejskich instytucji. Może pomyślimy o czymś innym - dodaje Roman Szełemej.

W dalszym ciągu dla władz miasta istotnym jest rozwiązanie problemów z głosowaniem osób niepełnosprawnych. Prezydent zaznaczył, że ma świadomość iż takich osób jest zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano. Z tego powodu miasto chce zrobić wszystko, by zapewnić takim osobom pomoc.
- Postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, by zapewnić takim osobom pomoc. Damy im możliwość dostania się do lokalu wyborczego. Nie do zaakceptowania jest to, że ktoś nie zagłosuje, bo nie ma w domu windy, nie ma podnośnika czy samochodu, którym może osoba niepełnosprawna dojechać. Codziennie dowozimy takie osoby do domów seniora, dlatego w tym roku chcemy wyjątkowo wesprzeć takie osoby. Specjalnie na potrzeby osób niepełnosprawnych mamy dostosowane 25 lokali wyborczych - tłumaczy prezydent.

Każdy kto chciałby skorzystać z takiej pomocy, może zgłosić się do Straży Miejskiej. Zgłoszenia można dokonać drogą telefoniczną pod numerem telefonu 986. Już teraz osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się do Straży Miejskiej i prosić o możliwość dowiezienia do wybranego lokalu wyborczego w dniu wyborów.

Twoja reakcja na artykuł?

15
44%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
18%
Złości
11
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group