Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4119
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Struga: Zachowują wielkanocne tradycje

Środa, 28 marca 2018, 6:45
Autor: red
REGION, Struga: Zachowują wielkanocne tradycje
Fot. UG Stare Bogaczowice
Na terenie Pałacu Struga odbył się piknik wielkanocny, który cieszył się ogromną frekwencją zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych gości.

Wydarzenie wypełnione było atrakcjami dla najmłodszych – gry i zabawy prowadzone przez animatorów, warsztaty plastyczne oraz wizyta zajączka wielkanocnego, który wręczył prezenty wszystkim dzieciom. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali warsztaty florystyczne, podczas których powstała ogromna palma wielkanocna. Rozstrzygnięty został także konkurs na najbardziej oryginalną palmę wielkanocną – zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ziemi Bogaczowickiej.
- Niezwykle ważne jest, aby zarówno świąteczny, jak i przedświąteczny czas spędzać w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Cieszę się, że po raz kolejny udało się w naszej gminie zorganizować przedświąteczne spotkanie. Wspólnie z mieszkańcami gminy oraz przyjezdnymi gości stworzyliśmy niepowtarzalny klimat, który wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat” na pikniku organizowała konkurs kulinarny "Ciekawe danie z jajem na wielkanocnym stole". Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 13 śmiałków-amatorów gotowania. Pierwsze miejsce zdobył pasztet jajeczny, II miejsce wielkanocne ptysie, a III sos jajeczny. Było pysznie. Konkursy dofinansował Powiat Wałbrzyski w ramach zadania publicznego „Konkurs tradycji kulinarnych podczas Jarmarku Wielkanocnego".

Wszyscy uczestnicy pikniku wielkanocnego mogli wspólnie upiec kiełbaski i poczęstować się wielkanocnym żurem z bogaczowickim jajem.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group