Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świdnica: Zadbaj o swoje siedzenie

Piątek, 16 października 2009, 11:53
Aktualizacja: 11:58
Autor: Świdniczka
REGION, Świdnica: Zadbaj o swoje siedzenie
Fot. Krzysztof Żarkowski
Pod tak zagadkowo brzmiącym hasłem uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum Fundacji „Naszej szkole” zainicjowali nowatorską akcję, w której każdy zaprojektował i wykonał swoje klasowe „krzesło z duszą”.

Uczniowie z wychowawcami pracowali nad projektami własnych siedzeń, które okazały się być wyrazem ich szerokich zainteresowań i osobowości.

Pojawiły się przeróżne wizje malarskie – od symbolicznych i oszczędnych w wyrazie po pełne wyobraźni twórczej. Szkoła zmieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną, w której nie zabrakło profesjonalnych farb, pędzli i innych materiałów niezbędnych w pracy artysty.

Z masy jednakowych i podpisywanych dotąd jedynie własnym imieniem krzeseł wyłoniło się kilkadziesiąt jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych w kolorach i wzorach małych dzieł sztuki. Wszystkie trafiły do sal lekcyjnych, by odtąd służyć swym twórcom.

Artystyczne spotkanie w Dniu Edukacji Narodowej było jednocześnie nieocenioną okazją do integracji całej społeczności szkolnej i wspólnego „bycia” maluchów z najstarszymi uczniami gimnazjum i dorosłymi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group